Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy!
Jak byście radzili mi uczyć się od całkowitych podstaw webdevu? Mam kilka sklepów internetowych i cholera mnie bierze jak z byle pierdołą muszę dzwonić do informatyka. Aktualnie wysypał mi się jeden sklep po aktualizacji a Pan informatyk siedzi pod palmami i nie wie kiedy wróci. Chłopaki na grupie Prestashop mi mówią, że to banał, a ja ni cholery nie wiem jak się za to zabrać. Do rzeczy - co sądzicie o kursach na UDEMY? Jest tam jeden od zera do webdevelopera za parę groszy kilkadziesiąt godzin. A może po prostu tutoriale na Youtube? Jakieś kanały polecicie?
#webdev #programowanie #internet #prestashop #udemy #pytanie
  • 13
@Poczuj_Rurznice: Poziom kursów jest różny, raz są dobre raz cienizna. Trzeba patrzeć na oceny chociaż one też potrafią zmylić. Polskich kursów żadnych nie robiłem bo często ledwo dotykają jakiegoś tematu a biorą kasę jak za kurs który trwa 40 godzin. Najlepsze kursy raczej będą anglojęzyczne i chyba na tych polecałbym się skupić
@Poczuj_Rurznice to jest napisane w PHP pewnie też js więc standard, od zera do web dewelopera hmm przy ostrym zaparciu powiedzmy poswiecisz 3-4 godziny dziennie po 6-12 msc będziesz miał już jakąś wiedzę niestety nie da się tak jak byś chciał
@jalop: Wysypała się wtyczka integracji z allegro. Na panel mogę się zalogować i nic więcej bo cokolwiek zrobię to wywala komunikat, że zbyt wiele przekierowań albo 500 internal server error. Podobno problem jest w htaccess czy jakoś tak.
@Poczuj_Rurznice: Jak chcesz kodzić w Preście, to pasuje żebyś ogarniał:
- PHP
- MySQL
- JavaScript/jQuery
- HTML/CSS (wygląd). W preście 1.6 korzysta się ze Smarty (w szablonach), w 1.7 ma to migrować do... Twiga?