Wpis z mikrobloga

Chcę ustawić sobie hasło w Nest Banku a tu takie coś:
"Hasło musi zawierać od 10 do 15 znaków. Znaki nie mogą się powtarzać częściej niż trzy razy. Powinny być użyte co najmniej trzy z czterech elementów: małe litery, duże litery, cyfry, znaki specjalne."

Przecież to jest jakaś kpina z użytkownika. Jak bardzo nasrane w głowie musiał mieć projektant tego systemu, żeby to przepchnąć, to przekracza ludzkie pojęcie...

#nestbank #bezpieczenstwo #banki
  • 29
@maniac777: Tylko, że w obydwóch wygląda to bardzo podobnie. Nest na początku ustawił mi hasło jako niemaskowane (bo dawno się nie logowałem i chyba coś zmieniali w zabezpieczeniach, że musiałem je resetować) i dopiero w ustawieniach musiałem pogrzebać, żeby włączyć maskowane. T-mobile różni się tylko tym, że na samym początku można ustawić mocniejsze hasło, co dla mnie jest tylko na plus, bo w najgorszym przypadku klient wybierze to, co w Nest
@SynagogaSzatana: W Banku Millennium mają jeszcze lepsze ograniczenie. Hasło może mieć maksymalnie 8 znaków i może się składać z samych cyfr. ¯\_(ツ)_/¯

Miałem już konta w wielu bankach i też mnie strasznie denerwuje ograniczenie maksymalnej długości hasła. Nie pamiętam już, w którym banku pytałem się czemu tak robią, ale odpowiedzieli mi, że z ich analizy wyszło, że hasła np. do 15 znaków są całkowicie bezpieczne i nie ma potrzeby stosowania dłuższych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eshabe: Takie tłumaczenie na pewno nie przejdzie. Tak samo jak z pinem do karty. A w Millennium to wiem, bo też tam mam konto. Do tego jest jeszcze kilka cyfr z peselu. Plus tego jest chociaż taki, że można łatwo się zweryfikować przez telefon, bo automat prosi o wstukanie numeru i hasła :D