Wpis z mikrobloga

Chcę ustawić sobie hasło w Nest Banku a tu takie coś:
"Hasło musi zawierać od 10 do 15 znaków. Znaki nie mogą się powtarzać częściej niż trzy razy. Powinny być użyte co najmniej trzy z czterech elementów: małe litery, duże litery, cyfry, znaki specjalne."

Przecież to jest jakaś kpina z użytkownika. Jak bardzo nasrane w głowie musiał mieć projektant tego systemu, żeby to przepchnąć, to przekracza ludzkie pojęcie...

#nestbank #bezpieczenstwo #banki
  • 29
@H4v3n: Nie widzisz absurdu w tym, że długość hasła ma być 10-15 znaków? Ja na codzień używam takich, co mają ponad 20 znaków i dużo łatwiej mi je zapamiętać a są dużo bezpieczniejsze, nawet gdy mają same cyfry i małe litery. Skoro chcą trzymać tak wysoki standard bezpieczeństwa to nie powinni w ogóle ograniczać maksymalnej długości, ewentualnie dać coś typu 255, żeby się mieściły w 8-bitowej zmiennej.
@LepiejWcaleNizPozno: Hasło dalej może być trzymane w plaintekście a ograniczenie może narzucać starożytny system napisanie w Fortranie którego nikt nie rusza. Poza tym, nikt pisząc ten system (czyli pewnie przed '95) nie ośmieliłby się dać varchara w kolumnie - w tamtych czasach trzeba było oszczędzać zasoby.
Chcę ustawić sobie hasło w Nest Banku a tu takie coś:

"Hasło musi zawierać od 10 do 15 znaków.

no słabo

Cholernie niepokojący jest fakt że ograniczają maksymalną długość hasła.

ktoś z działu security utworzył wymaganie "hasło ma mieć co najmniej X znaków", a następnie analityk to zauważył i zapytał "czy to oznacza, że można wpisać hasło z miliardem znaków"? I tak oba zespoły doszły do porozumienia,


@luzak100: @SynagogaSzatana: @