Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki, byłem na tym całym #nordkapp, przemierzyłem trochę #norwegia #szwecja #finlandia, #dania, kraje nadbałtyckie, zrobiłem 7K km z groszem, wydałem trochę PLN'ów i... w sumie spoko, choć drugi raz bym nie pojechał - ba - wiedząc co tam zobaczyłem wolałbym chyba znów czmychnąć do Turcji, lub Gibraltar i potem do Afryki :} - no ale żeby mieć opinię, to jednak trzeba to przeżyć w pierwszej kolejności.

Pogoda na samym Nordkappie nam dopisała, było tylko wietrznie, ale ciepło :] - przyroda faktycznie, wspaniała i często nie dotknięta ręką człowieka, dużo reniferów i łosi, ale także innych zwierzątek. Multum komarów, ale jakoś nie gryzły. Prawdę mówiąc ciekawe widoki zaczynają się dopiero na wysokości Sztokholmu - jakieś góry, jeziorka - Finlandia jest dużo bardziej dzika.

Ceny w Szwecji i Finlandii imo znośne, to co boli to Norwegia - ten kraj jest odrealniony na maxa, obecnie Szwajcaria wydaje mi się bieda krajem, gdzie było tanio xD - a widoki też jakby lepsze. Dam przykład - brakło mi płynu do spryskiwaczy, no to zachodzę na stacje w Norwegii i 260NOK xD xD xD - taki sam płyn w Finlandii jakieś 16-20zł xD xD.

Czy odradzam? nie, bo to jednak fajne przeżycie, choć spodziewałem się trochę więcej. Byłem za to trochę czasu ponad kołem polarnym, przeżyłem dzień polarny - fajne uczucie. Mimo wszystko, prócz jazdy, bezkresów przyrody itp nie ma tam za bardzo co zwiedzać ¯\_(ツ)_/¯, jak przypomnę sobie brązowe znaki we Włoszech, gdzie w byle wiosce było po 10 zabytków to jednak lipa ;], że o będącym rzut beretem Schlosslandzie (Saksonia) nie wspomnę.

Jedzenie? może jak ktoś lubi ryby, czy dziczyzne - tą ostatnią jadłem dwa razy (dzik&jeleń) i za każdym razem rozczarowanie - smakuje jak trawa. Natomiast Finlandia ma ubber chleb, ten bym chętnie importował - do tego w Szwecji meatballsy, ale nie w Ikei - dobre, ale nadal wolę niemieckiego wursta, czy bałkańskie klimaty.

No i kto mi teraz samochodzik umyje? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#podroze #podrozujzwykopem
S.....S - Dobra Mirki, byłem na tym całym #nordkapp, przemierzyłem trochę #norwegia #...

źródło: comment_RDMuzbMWDfNv8bsn4AmIR9NghVzasoVu.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz