Wpis z mikrobloga

Opiszę tutaj nieprzyjemności z sklepem #morele @morele_net , a zaczęło się od kupna #laptopy #szukamlaptopa #pcmasterrace

Morele jakiś czas temu miało promocję #acer aspire 5 . Myślałem, że to ta marka się polepszyła, niestety myliłem się ... o tym później.

Laptop ostatecznie wyszedł za ~2700, generalnie dobrze został zapakowany, nie nosił żadnych śladów otwarcia, zdziwiłem się że pudełko z laptopem włożyli do większego pudełka wypełnionego poduszkami z powietrzem. Nie mogę narzekać. Problem się zaczął 2 dni później, niestety laptop zatrzymywał się na ekranie z logiem Acer, generalnie wyglądało to jak jakieś zapętlenie klawiatura była non stop podświetlona a logo nie znikało, a laptop się nagrzewał jakby coś ciągle robił. Problem albo był związany z biosem lub dyskiem. Z drugiej strony niby nowy laptop, a 2 dni później nie działa jak dla mnie to wada fabryczna, oczywiście sklep oferuję wymianę na nowy sprzęt jeżeli została wykryta wada fabryczna w ciągu 3 dni i to niestety jest kłamstwo. Zgłoszony w ten sposób laptop z dopiskiem, że nie życzę sobie naprawiania go tylko jedynie wymianę na nowy lub zwrot pieniędzy, zainicjował zmianę zgłoszenia na zwrot w ciągu 14 dni. Dodatkowo dowiedziałem się że kontakt z działem reklamacyjnym jest jedyny przez ich stronę przez te śmieszne zgłoszenia, niestety infolinia ich jest jedynie po to aby powiedzieć co dział reklamacyjny odpisał w zgłoszeniu czyli tak naprawdę tyle mogą zrobić co my sami.

Myślałem że mi się poszczęściło później bo się okazało , że #acer aspire 5 wersja 16GB była tańsza niż wcześniejsza promocja, więc kupiłem go.

Tym razem #laptop przyszedł w opłakanym stanie. Nie było drugiego pudełka, a samo pudełko nosiło ślady otwarcia etc, sam laptop wizualnie nie nosił śladów użytkowania więc pomyślałem że może został otwarty w celu dołożenia pamięci RAM, sam w sumie nie wiem.

Co mnie zdziwiło, nie znam się ale są 2 pamięci RAM po 8GB DDR4-2400 a druga DDR4-2666 . Różne marki, różne szyny, czy to teraz takie wkładają pamięci do laptopów ???

Dodatkowo znowu ten acer ma problemy , #windows10 jest uszkodzony/ niepoprawnie zainstalowany? Po konfiguracji rzuca błędami nawet przed logowaniem comctl32.dll , aplikacje nie idą się uruchomić bo rzuca błędem dotyczącym gdiplus.dll

Teraz pytanie czy ktoś użytkuje acera czy to jest normalne?? Dodatkowo sklep oferuję wersję 16GB to wkłada pamięci różnych producentów z różnymi parametrami ?? Osobiście wybrałem ten model ze względu że na te parametry miał dobre jak za tą cenę tylko jak nowy laptop na wstępie zachowuję się jak używany ... zastanawia mnie czy nie kupić della z gorszymi parametrami aby miał tylko gwarancję on-site i olać acera i w sumie jakiś normalny sklep ktoś tez może mi poleci ??

Konstruktywne komentarze są mile widziane.
  • 22
@morele_net

a) Podałem numer RMA można przeczytać korespondencję, ale powtórzę jeszcze raz napisałem że nie chcę NAPRAWY.

b) W danym momencie to czekam na odpowiedź do najnowszego RMA stworzonego wczoraj, także numer podałem.

c) 2 laptopy z rzędu to dla mnie nie jest 5%. Dodatkowo proszę się postawić w mojej sytuacji, pierwszy laptop nie działa , drugi laptop nie działa poprawnie (Windows 10 sypię błędami tak jakby był zainstalowany od 10 lat...
@n00_: tak, otrzymaliśmy od Ciebie numer nowego zgłoszenia w wiadomości prywatnej. Jest ono traktowane jako zwrot. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji w wiadomości prywatnej.