Wpis z mikrobloga

@login-jest-zajety: To trochę przerażające, jak niewielu z Was w pełni rozumie na czym bazuje phishing. A ten bazuje na iluzji (tak samo jak powyższy "czarno-biały" obrazek).
- Patrzymy na coś i widzimy coś innego, niż to, czym to na co patrzymy jest w rzeczywistości
- To co widzimy, nie jest tym, czy nam się wydaje, że jest

Aby lepiej zrozumieć użyte przez nas porównanie, pokażmy phishing na przykładzie. Po prostu kliknijcie na ten link do domeny
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: imo poniższe zdjęcie dużo lepiej oddaje ideę phishingu. Phishing to niebezpieczeństwo świadomie zakamuflowane jako coś godnego zaufania, a nie po prostu niewidoczne na pierwszy rzut oka przekłamanie.

Problem widzę w tym że phishing, szczególnie dobry, w swojej treści może być co do piksela identyczny z wiarygodnym źródłem i dopiero zbadanie choćby szczegółów certyfikatu weryfikuje prawdziwe źródło treści. Mam nadzieję że nikt nie odczyta tego porównania jako "wystarczy się przypatrzyć
Wap30 - @niebezpiecznik-pl: imo poniższe zdjęcie dużo lepiej oddaje ideę phishingu. P...

źródło: comment_dOxJJV5hWCwSkzTUTU5WVdFNpYclj9HQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: Według twojej, pokręconej logiki, już samo przeczytanie maila z phishingiem jest złapaniem się na niego.
Nie popadajmy w absurdy, jak patrze na obrazek to wiem że mi nic nie grozi. Jak mam kliknąć w link to sprawdzam go lub się tym specjalnie nie przejmuje gdyż blokuje skrypty i flasha na nieznanych stronach.

Straszenie takimi pierdołami, że spojrzenie na obrazek to już proszenie się o atak tworzy tylko bezsensowny FUD.
  • Odpowiedz
@m0rgi: Nikt nigdzie nie powiedział że "spojrzenie na obrazek to proszenie się o atak"... I zwróć uwagę, że Ty (i pewnie większość Mirkow) nie jest w targecie. Pokaż przykłady z mbankiem (i ten obrazek) swoim normalnym znajomym.
  • Odpowiedz