Wpis z mikrobloga

@niebezpiecznik-pl Jak rozumieć to porównanie z perspektywy phishingu?
Wydaje się, że bardziej obrazuje to cos w stylu rozdzielczości i jak nasze oczy odbierają obraz w zależności między innymi od odległości spoglądania.
Poniekąd to coś w stylu optymalizacji lub techniki wizualnej tak jak na przykład wydrukowany obraz nie jest jednolity tylko to kropki blisko siebie lub trzykolorowe piksele, na które spoglądamy.
Wina_Segmentacji - @niebezpiecznik-pl Jak rozumieć to porównanie z perspektywy phishi...

źródło: comment_yIO5EWs1N8fWPJIBYZ6DuohvJjkINTXN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Hound: Cóż za bystra obserwacja! Oczywiście, że musisz. Ale wcześniej musisz nie rozpoznać, że to na co patrzysz jest czymś innym, niż to czym ci się wydaje. Jeśli pomylisz się w pierwszym kroku, w drugim i kolejnych wymaganych do przeprowadzenia udanego ataku phishingowego już (i tak) nie zareagujesz. Widzimy to regularnie na testach penetracyjnych. Jeśli ktoś uwierzy w fałszywy email z fałszywym linkiem to potem i tak poda dane. Nie
  • Odpowiedz
  • 1
@niebezpiecznik-pl Witam z moją strona ja jestem księżniczka mononoke. Uciekać ucieczka z wioska. My mam mieć milion sto dolar, daj swoje klucze dostępu, my ci przesłać gotówka. Pieniądze bogaty my mieć pomoc help.

Sorry ale jak chcesz ten obrazek porównać do stron pishingowych to powinno być kilka czarnych kostek. Bo przecież strony pishingowe maja dziesiątki widocznych błędów. Adres strony typu #!$%@?.pl/zaplacblik. Pełno nadużyć w stylu to nie działa, tego nie ma.
  • Odpowiedz