Wpis z mikrobloga

Mirki, na ścianie w pokoju i w holu robią mi się takie odpryski, farba i gładź odchodzą od ściany. Wyglada na problem wilgoci, doszliśmy do tego ze z rury odpływowej pralki cieknie(łazienka jest po drugiej stronie ferelnej ściany), wiec wymieniłem uszczelkę i przestało cieknąć.
Poprawiło się, ale po nałożeniu nowej warstwy farby problem powrócił. Ma ktoś podobne doświadczenia? Jeśli to problem w węźle wodnym mieszkania to trzeba będzie kuć...
Chciałbym wziąć kogoś kto zlokalizuje źródło problemu i dokona naprawy. Jaki typ fachowca czymś takim się zajmuje?
#budownictwo #remontujzwykopem
dunkey - Mirki, na ścianie w pokoju i w holu robią mi się takie odpryski, farba i gła...

źródło: comment_wtqDcW7rtyOf0HRz8rH9dh0MGLFwRqOs.jpg

Pobierz
  • 9
@mpitas3: Właśnie wydaje mi się, że odczekaliśmy kilka tygodni, na pewno ponad miesiąc, no ale nie idzie sprawdzić czy to było wystarczająco bez chociażby tego higrometru. Spróbuję znaleźć jakiegoś hydraulika, dzięki za odpowiedź
@dunkey: najlepiej czekać rok (żeby był pełny sezon letni), można to przyspieszyć wypożyczając specjalne urządzenie absorpcyjne (ok 100 zł/dzień). Jesli macie mokro już w holu to znaczy że wszystkie inne ściany w okolicy też są mokre. Oczywiście dopóki nie znasz źródła problemu to nie ma co mówić o malowaniu. Niestety schnie to tak wolno, że przez długi czas nie będziesz wiedział czy naprawiłes, czy może jest coś jeszcze co cieknie.
@mpitas3: Wiesz co, mieszkanie wygląda jak na obrazku. Czerwone cyfry to miejsca tych "wybrzuszeń". Także jak dla mnie to dość naturalne, że po drodze do pokoju zahaczyło o przedpokojową część tej ściany.

Pozostaje mi upewnić się, że nic nie cieknie z pralki i wymienić silikon pod prysznicem, bo woda wycieka lekko na podłogę w łazience (ale raczej nie wsiąkła by aż tak w ściane?)
dunkey - @mpitas3: Wiesz co, mieszkanie wygląda jak na obrazku. Czerwone cyfry to mie...

źródło: comment_GibBSgaJkupzrSopO99AGixflH2HvnQb.jpg

Pobierz
@dunkey nawet jak usuniesz awarię z wyciekiem i odczekasz aż ściany wyschną - kilka tygodni, to i tak musisz te miejsca potraktować 2 razy farbą na zacieki i dopiero farby właściwe.