Wpis z mikrobloga

Kupiłem #ps4 i mam kilka pytań do posiadaczy.

1. Znalazłem opcję, która pozwala ustawić konsolę w stanie czuwania, dzięki czemu mam możliwość ściągania gier zdalnie. Używacie tego czy raczej nie polecacie bo konsola może się przegrzać?
2. Sklep z używanymi grami - polecacie coś sprawdzonego w internecie czy raczej szukać lokalnie u siebie w mieście?
3. Muszę gdzieś uaktywnić HDR czy jeśli dana gra wspiera HDR to działa to z automatu?
4. Są jakieś inne warte uwagi usługi oprócz PS+ i EA Access?
5. Po podłączeniu konsoli do internetu pobrało mi aktualizację systemu. Powinienem czymś zakrzątać sobie głowę czy wszystko jest już gotowe?
6. Jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć, a nie zapytałem?:D

Wiem że pytania pewnie z kategorii "wtf" no ale ¯\_(ツ)_/¯
#playstation
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpiderFYM: 1. Korzystam jak ściągam gry, a muszę wyjść czy coś.
2. Olx? Allegro?
3. Samo się włączy.
4. Póki co nie. Może kiedyś PlayStation Now wejdzie.
5. Aktualizacje robią się same także bez obaw.
6. Chyba nie, ale jak coś to pytaj :) Baw się dobrze z konsolą!
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: 1: oczywiście, że używam, raz że pobiera mniej prądu, dwa że szybciej się pobiera bo konsola "skupia" się tylko na pobieraniu
2: pewnie coś jest, ale jeśli nie mieszkasz na jakieś mega małej wsi to pewnie na OLX znajdziesz większość gier jakie cię interesują
5: musisz ją zainstalować, bo chyba sama się nie włączy
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: W moim mieście jest grupa na fejsie "wymiana gier" i działa bardzo dobrze. Sprzedałem i kupiłem tak wszystkie gry w zasadzie. Wg mnie taki sposób jest najbardziej opłacalny, bo w punktach wymiany/skupu gier w galeriach handlowych zawsze jest drożej, bo muszą coś zarobić. Jeśli zamierzasz cisnąć w Fifę to możesz zainteresować się tematem gałek na analogi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SpiderFYM:
1. W stanie czywania chodzi w zasadzie sam dysk konsoli... Uzywam od lat i nic sie nie dzieje.
2. Czasem korzystam z cex
5. Hak sie sciagnelo to instalacje zainicjowac musisz sam. Poza tym to niczym sie przejmowac nie musisz.

Dodatkowo nie kazdy wie ale plusa oraz gry cyfrowe mozesz kopowac na spolke ze znajonym i dzielic na dwie konsole na raz. 100% legit no scam. Robie tak od
  • Odpowiedz
Używacie tego czy raczej nie polecacie bo konsola może się przegrzać?


@SpiderFYM: Przegrzać się nie powinna, ale w tym trybie wciąga około 20 W energii elektrycznej.

lokalnie u siebie w mieście


@SpiderFYM: Z lokalnych CEX, czasami trochę drożej niż Allegro, ale od ręki i bez obaw że ktoś kogoś oszuka.
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: no musisz wejść w powiadomienia, poźniej "najechać" na tą pozycję z aktualizacją i naciskasz X i pojawi się opcja aktualizuj oprogramowanie, klikasz to i konsola się wyłączy i włączy i wtedy masz dopiero zainstalowaną aktualizcję
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Co do gałek to pewnie kupiłeś już konsolę, w której pady mają poprawione analogii. Ja mam jeszcze taką, w której się mocno niszczyła ta gumka na analogu do biegania w fifie, a że grałem dużo to szybko doszło do starcia. Kupiłem nakładki i pomogło. Wiele osób uważa, że przez nałożenie wysokiej nakładki jest większa precyzja w "strzelankach" i większa wygoda też przy Fifie. Ja gorąco polecam. Nie ślizga się
  • Odpowiedz
@SpiderFYM
1. Konsola się wtedy nie grzeje, w razie czego możesz sobie z aplikacji na telefonie pobrać coś na konsolę kiedy jesteś poza domem. Pewnie minimalnie większy pobór mocy.
2. Olx, lokalne punkty zamiany, wszędzie tego pełno.
3.Jezeli TV obsługuje HDR, to gra automatycznie będzie w HDR (jeżeli obsługuje)
4.Nie
5.jak pobrało najnowszą wersję systemu to tyle.
6. Wyłącz sobie w ustawieniach konsoli wibracje w padzie i przyciemnij pasek - wydluzysz
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: no to jeszcze ja dorzucę swoje 3 grosze i podpowiem jedna prosta rzecz o której możesz nie wiedzieć a która czasem TOTALNIE zmienia gry w szczególności fife itp.

Pamiętaj o ustawieniu w tv tryb gra.

To mega istotne bo zmniejsza ci Input laga czyli najważniejszy parametr w tv do konsoli i gier dynamicznych/online.
Warto sprawdzić też w necie jaki input lag ma twój TV, bo jeśli ma powyżej 100ms
  • Odpowiedz
Pamiętaj o ustawieniu w tv tryb gra.


@PanKabaczek: o tym wiedziałem od razu. Dwa tryby pasują idealnie - GRA - tutaj kolory są trochę podbite oraz MONITOR gdzie są bardziej naturalne. OD razu czuć różnicę nawet przy zmianie opcji PS4.
  • Odpowiedz