Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki!
Dwa tygodnie temu założyłem swoje pierwsze akwarium ever, a właściwie to jestem w trakcie zakładania, bo zbiornik dopiero dojrzewa.
Baniak 54l, pokrywa z LEDem od Aquaela o mocy 10W, wczoraj dołożyłem do baniaka 10x moduły LED o mocy łącznej ok. 7.4W, naświetlanie 10 godzin dziennie.
Na tą chwilę w akwarium nie ma żadnego życia w postaci rybek, nie dodaję żadnych nawozów ani CO2/Carbo w płynie.

No i mam zagwozdkę. Liście roślin są słabe, czernieją, a na dodatek wszystko w baniaku pokryte jest... Glonem?
Jakieś dziadostwo w postaci ciemnego, wloskowatego nalotu, którym pokryte jest wszystko - rośliny (w tym źdźbła trawiastej), korzeń, grzałka, ścianki...
Wnioskuję, że przyniosłem do zbiornika jakiś szajs razem z roślinami ze sklepu.

Parametrów wody na tą chwilę nie jestem w stanie podać tak dokładnie, bo nawet jeszcze nie zdążyłem kupić testerów wody. Według informacji od wodociągów to jest 6.9 pH, woda miękka. Temperatury w zbiorniku panują w granicach 26-28 stopni (mam wiecznie ciepło w mieszkaniu). Za filtrację odpowiada PAT Mini z gąbką wymienioną na gęstsza i większą od filtra U-Jet. Podłoże to ciemny żwir + jakieś podłoże aktywne, które kosztowało miliardy i dałem się na nie namówić jak dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co to za dziadostwo? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#akwarium #akwarystyka
Ernest_Rozpustnik - Czołem Mirki!
Dwa tygodnie temu założyłem swoje pierwsze akwariu...

źródło: comment_jKdNQpFhEn4MCls9hj32pUkSQSbNZ6mn.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Twardyrpg: oby, niemniej liście roślin same w sobie wyglądają nieciekawie. Nie wiem, czy to kwestia tego, że źle dobrałem roślinność, bo np. Bacopa czy Echinodorus potrzebują dobrego oświetlenia i nawożenia CO2.

Właściwie też nie do końca dobrze podałem termin zalania baniaka, bo tak mniej więcej tydzień temu zlalem 90% wody z powodu gafy jaką walnąłem z termometrem naklejanym
  • Odpowiedz