Wpis z mikrobloga

Krótka historia o tym jak Polska i Bagiński zostali wyruchani przez hameryke. Miało być pięknie, wyszlo jak zwykle.

2014: Bagiński nakręci nowego wiedzmina. Składa wnioski o dotacje - można powiedzieć ze staje się nowym ojcem filmowego wiedzmina

2015: Bagiński szuka wspólników w Hollywood i za oceanem. Prace dalej trwaja. Już kilku znalazł

2017: Bagiński namówił Netflixa do wspólnego tworzenia serialu Wiedzmin. Wyreżyseruje CONAJMIEJ jeden odcinek.

2018: Bagiński nie wyreżyseruje ani jednego odcinka. Bedzię producentem wykonawczym tylko pierwszego sezonu (mimo że już jest wszystko ustalone na 3 sezony). Oficjalnie pomyslodawca i ojciec nowego ekranowego wiedzmina został zaszlachtowany.

Z pomysłodawcy i głównego prowodyra został zepchnięty do pozoranta. Sam komentarz Bagińskiego myślę że dużo mówi. Już widze jak sam Bagiński porzuca prace nad projektem którym sie zajmuje od ponad 5 lat, jego wielką szansą do wejścia w świat poważnego filmu na rzecz jakiś małych projektów. Cały komentarz brzmi jak tłumaczenia mojego kumpla gdy mówi że wspólnie z małżonką zdecydowali o tym że nie wyjdzie na piwo XD

#wiedzmin #seriale #netflix
źródło: comment_rsg9yUckyScNFvr12m9Ox4GUDbpoLtlb.jpg
  • 57
@Ataxia: a co przyłożyli mu pistolet do głowy? Okradli? Nie, po prostu sobie go kupili. Pieniądz nie smierdzi jak mowi przyslowie. Tu nie ma co szukac ideałów to czysty biznes. Jak chcesz troche ideałów to moze zobacz "50 lat poezji pozniej", moze tam cos jeszcze ich zostało.
@Ataxia: Trochę niefajnie, że dał się zepchnąć na boczny tor. Ale dopiął swego, Wiedźmin doczekał się realizacji w formie serialu. Trzeba mieć też na względzie, że ten kto wyłożył pieniądze, niekoniecznie musi wspierać ambicje reżyserskie tego kto wyszedł z pomysłem i był motorem napędowym pomysłu na serial.
@Ataxia: spoko ze pracuje w branzy od dwoch dekad, ale co sensownego w tym czasie wyrezyserowal dla zachodniej widowni? Bo to target tego serialu.

Wyglada zreszta na to, ze z poczatku mial dostac odicnek, bo i caly serial mial byc sredniakiem na probe, czy to w ogole chwyci.
Potem okazalo sie ze Netflix traci licencje na Marvela i szuka innych seriali, ktore maja zostac topowymi. I tu podniesiono priorytet dla Wiedzmina.