Wpis z mikrobloga

Uwielbiam przystanki na żądanie xD

Dojeżdżam do przystanku na żądanie, nikt nie wciska, nikt nie czeka to lecę dalej.
W momencie jak omijałem przystanek słychać "haaaalo ( ͡° ͜ʖ ͡°) "
Dojeżdżam sobie luźno do następnego przystanku, stara babka przyłazi.
-Pan się nie zatrzymał na przystanku
-Pani nie wcisnęła przycisku
-Ale przecież stałam przy drzwiach
-Ma Pani obowiązek wcisnąć przycisk, nie interesuje mnie że Pani sobie stała
- Taaak? To ja życzę żeby Panu wszystkie koła odpadły!Pan jest za głupi żeby prowadzić autobus!
-Pani jest za głupia żeby wcisnąć przycisk
-Szmaciarz #!$%@?

Dzień jak co dzień ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#komunikacjamiejska #torun #autobusy #autobusyboners #podludzie #bekazpodludzi #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 112
  • Odpowiedz
@miras_m: Dokładnie ale nigdy nie dogodzisz, jak ciepłego guzika nie będzie i wszędzie by otwierał to zimą będą się przyczepiać że chłód wpada a nikt nie wysiada.()
  • Odpowiedz
@Ricken: no logika szwagra wtedy była związana z konstrukcją otwartej kabiny - wyobraź Sobie mróz -20 i co przystanek dostajesz zimnym powietrzem po twarzy. No ja go trochę rozumiem, a jak opowiadał, baba stała na wysokości środkowych i celowo poszła do przednich, no i on też nie był winny, bo ona stała pukała w tą szybę, a on zamknął resztę drzwi i pojechał.
  • Odpowiedz
ale co da takie wylanie frustracji, oprócz zatrucia atmosfery i dnia ludziom wokół?


@factoryoffaith_: hola hola, jak stara baba wylewa najpierw frustracje że gość jest za głupi (inwektywa) żeby prowadzić autobus, to co ma odpowiedzieć? Monolog, który go głupiego babska i tak nie dotrze?
  • Odpowiedz
@krolcz: ona powiedziała tylko że się nie zatrzymał na przystanku i że przecież stała przy drzwiach. On powiedział, że nie interesuje go że sobie stała. To on był niegrzeczny. Może babka była pierwszy raz w Toruniu (to baardzo turystyczne miasto), pierwszy raz w tym autobusie i nie wiedziała, że musi naciskać/nie pierwszy raz, ale zawsze z nią wysiadał ktoś inny, kto naciskał i jakoś jej się udawało.
To, że ktoś
  • Odpowiedz
On powiedział, że nie interesuje go że sobie stała. To on był niegrzeczny.


@factoryoffaith_: bo go nie interesowało że sobie stała, czemu się doszukujesz jakiś ukrytych podtekstów nieuprzejmośc? Jakby miał się interesować każdym kto stoi przy drzwiach, to nigdy by nie odjechał z przystanku
  • Odpowiedz
@factoryoffaith_: no cóż, widocznie masz wyższy poziom, nie wiem jak to nazwać, empatii (?) do takich osób. Ja to nieraz robię bękę z dzbanów.

Aczkolwiek rozumiem też sytuację gdzie np. ten przycisk od kliknięcia przystanku na żądanie mógł po prostu nie działać. Nie raz przerabiałem to w autobusach w moim mieście. Ale nie stałem jak dzban tylko wtedy krzyknąłem do kierowcy że tu wysiadam. Skąd wiem że przycisk nie działał?
  • Odpowiedz
@krolcz: i ta baba też uznała że jest nieuprzejmy i przeszła do ataku. Kurcze, tu jest własnie problem, doszukiwanie się problemów gdzie ich nie ma i wylewanie swoich frustracji, bo gość po prostu robił swoją robotę, a baba myślała że jest na świeczniku. Nie, ona nie była uprzywilejowana, wciskasz guzik- gość się zatrzymuje, nie wciskasz- nie zatrzymuje. Reszta go nie interesuje, niezależnie od tego, jak bardzo prawda boli (czyli go
  • Odpowiedz
@krolcz: ale ja rozumiem i nie każę mu się interesować. Jednak jest różnica w sposobie wypowiedzi. Można komuś powiedzieć 'spie*dalaj', albo 'przepraszam, ale regulamin mówi, że nie może tu pana być' - to samo się chce uzyskać, ale jednak przekaz jest inny. Kwestia kultury i inteligencji emocjonalnej, której na tym portalu brakuje z tygodnia na tydzień coraz bardziej. Mam wręcz wrażenie, że im bardziej ktoś złośliwy i toksyczny tym bardziej
  • Odpowiedz
Można komuś powiedzieć 'spie*dalaj', albo 'przepraszam, ale regulamin mówi, że nie może tu pana być' - to samo się chce uzyskać, ale jednak przekaz jest inny.


@factoryoffaith_: trochę przesadziłaś, celem jest przekazanie informacji, a w podanych przez Ciebie przykładach to nie nastąpiło ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale punkt o inteligencji emocjonalnej czytam już któryś raz, więc zacznę lekturę tego tematu, bo wydaje się ciekawy
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: Jak będę pamiętał, to wezmę aparat i cyknę ci zdjęcie z Solbusa Soltoura albo C 9,5 i gwarantuję ci, że w życiu nie znajdziesz przycisku od przystanku na żądanie.

  • Odpowiedz