Wpis z mikrobloga

Śledzę teraz mocno ogłoszenia sprzedazy #mieszkanie żeby się zorientować jakie ceny w mojej okolicy, bo sam chce sprzedać. No i czesto widuję, że dużymi literami piszą WYSOKIE MIESZKANIE 2.90m , jaki jest plus takiego mieszkania ze ludzie potrafią wytłuścić tę informację?
#nieruchomosci
  • 14
@Stealth jesli chodzu o ogrzewanie to akurat u mnie w budynku jest płacone od metra. Ilość ciepła zużytego dzielona przez metraż wszystkich mieszkań i później każdy płaci od metra.
@k4rolex: U mnie niestety też. Jeśli budynek dobrze ocieplony to w sumie nie przeszkadza wysoki sufit. Ale mi osobiście niski nie przeszkadza. Nawet wolę, bo mam drążek do podciągania przykręcony do sufitu ;]
@Stealth: Przecież przy 2,60 przy ubieraniu się dotykasz ręką sufitu. A pajęczyny i tak ściągasz odkurzaczem, wiec te 40 cm nie robi różnicy.
@k4rolex: Przy 2,90 można pomyśleć o jakimś ładnym żyrandolu w salonie i nie zaczepiać o niego głową
@k4rolex: Nie jest to mierzalne zjawisko, ale wyższe mieszkania, szczególnie przy większym metrażu pomieszczeń, są odczuwalnie przyjemniejsze i bardziej propocjonalne. Jest to wypadkowa stosunku powierzchni takiego pomieszczenia i jego wysokości oraz zagadnień z zakresu antropologii architektury, gdzie "sufit tuż nad głową" jest stresorem przestrzennym. Nie bez powodu w Warunkach Technicznych określone są minimalne wysokości pomieszczeń mieszkalnych ( w większości przypadków na 2,50m, chociaż moim zdaniem i tak za nisko ). Oczywiście,