Wpis z mikrobloga

@drewnianypatyk: śmieszy mnie teoria, że osoba, która zajmuje się domem nagle staje się osobą bez ambicji i rezygnuje z samorozwoju. To zależy od człowieka. Zdziwiłabyś się o ilu rzeczach można z nami porozmawiać i ile mamy pasji ( ͡º ͜ʖ͡º) pewnie więcej niż niejedna babka, która siedzi w pracy 12h.
  • Odpowiedz
@drewnianypatyk: Ja znam przypadek, że to facet ogarnia dom, a kobieta pracuje zarobkowo. Jeśli komuś taki układ pasuje, to co się w sumie wtrącać. Inna rzecz, że siedzenie w domu nie musi koniecznie oznaczać wyłącznie gotowania, jedna osoba faktycznie się rozleniwi, inna będzie w wolnym czasie uczyć się i rozwijać swoje pasje. W dodatku dla faceta o tyle dobrze, że kobieta ma czas zadbać o swój wygląd i jest dla niego
  • Odpowiedz
@drewnianypatyk: Nie ma szans, zwykłe ugotowanie obiadu i posprzątanie zajmuje dosłownie chwile, w ogródku też się długo nie siedzi, a co by robiła przez reszte dnia? xd Wypaliłaby się szybko, zaczęło by jej się nudzić. Mało jest kobiet z jakimiś fajnymi pasjami które robiłyby coś sensownego w wolnym czasie, a nawet jak by siedziały w czymś co je interesuje to ile, miesiąc, rok dwa? W dzień w dzień? Jakoś sobie tego
  • Odpowiedz
@drewnianypatyk: oczywiście, że pracuję, nie jest się uzależnionym finansowo od drugiej osoby. Zawsze CV jest aktualne, a nie z wielką dziurą w doświadczeniu.

Wyznaje zasadę podziału obowiązków, jeśli chodzi o dom/mieszkanie, a nie zrzucanie wszystkiego na jedną osobę. Chyba, że kobieta ma niepełny etat to co innego. Jedna osoba gotuje, druga sprząta i jest zdecydowanie łatwiej i przyjemniej. Nie wyobrażam sobie być z facetem, który w żaden sposób nie angażowałby się
  • Odpowiedz
Moi rodzice to przykład takiego małżeństwa. W domu jest bardzo prosty podział. Mama zajmuje się domem i ogrodem, tata utrzymuje rodzinę i wykonuje typowo męskie prace domowe. Bardzo podoba mi się taki schemat. Nie rozumiem dlaczego duża część z was uważa, że od siedzenia w domu człowiek by zwariował albo zanudził. Moja mama ciągle narzeka, że nie ma czasu. Przecież aby utrzymać dom w dobrym stanie, to naprawdę trzeba poświęcić dużo czasu.
  • Odpowiedz
Jeżeli ona chce nie pracować i zajmowac się domem - jej wybór. Jeżeli chce pracować, i dzielić obowiązki domowe po połowie - również jej wybór. Natomiast uważam że kazanie różowej zapierniczać i w robocie i w domu jest słabe.
  • Odpowiedz