Wpis z mikrobloga

#druk3d #drukarki3d
Chyba czas wymienić ostatnią część która pozostała ze stockowej a8.
Myślałem nad AM8.

Jakieś projekty warte uwagi są jeszcze na zmianę ramy na sztywną?

Hypercube chyba mnie nie przekonuje - przynajmniej dwa razy drożej rama a ponoć podobnie.

Ramps, e3d v6, bowden i w przyszlosci komora co abs pieknie wychodzi.
  • 8
@kalectwo "There isn't much of an advantage over the stock Anet A8"
No przynajmniej autor jest szczery, mnie przekonał żeby nie robić :)

@FlameRunner właśnie forma prusy i zabudowa z Lacka bardziej do mnie przemawia. Zwłaszcza że można opary wentylować na zewnątrz bez montowania się w ramie drukarki.

Serio coreXY są lepsze? Sam już nie wiem w która stronę zmierzać
@a8110aac8b: ¯\_(ツ)_/¯ ja tam buduję aktualnie hypercube bo mój ender że swoim ciężkim łóżkiem jest zbyt rozklekotany. Na pewno nigdy nie zamierzam kupować /składać kolejnej mendelowej drukarki z łóżkiem w Y.
@kalectwo dlaczego? Z tego co się spotkałem z opiniami właśnie nie ma znaczacych zalet corexy nad jezdzacym stołem. W teorii ok, ale w praktyce pruso-podobne paula być tak samo dobre - tak słyszałem
bo stół ze szkłem waży strasznie dużo, a będzie z tym tylko gorzej im więcej na nim wydrukujesz, bo jeszcze całym wydrukiem machasz. gdzieś do 200x200 i3 dają radę powoli, ale to tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@a8110aac8b: na core xy jesteś w stanie mieć większe prędkości , nastepnie wysokie modele nie mają znaczenia, bo stół tylko pracuje w osi z. Na środkowej płycie anet 200mm/s nie jest aż takim problemem, ale wiadomo, im szybciej tym mniej dokładniej.