Wpis z mikrobloga

@DeszczBanknotow

Pamiętaj, ze jak mało zarabiasz należy Ci się zorgtoeslag....najlepiej załatw sobie go przez kogoś zaufanego, byś otrzymywał na wlasne konto.
Np. Placisz miesiecznie 110€, ale z tego np. 80€ zapłaci za Ciebie państwo. TO kest sposob pomocy njamniej zarabiajacym. Jeśli przekriszysz jakis pułap zarobków, mozesz zostać poproszony o zwrot...ale to chyba powyżej 24 tysięcy euro rocznie. Ogolnie warto brać i mieć dofinansowanie, bo potem jest i tak czas na oddanie, a
@Pannenkoek wg mnie najlepiej brać jednorazowo na początku roku. Nie ma później "niespodzianki". Ale to już jak kto woli.

@DeszczBanknotow warto wiedzieć, że żeby dostać dodatek ubezpieczenie musi obejmować 1 dzień danego miesiąca, inaczej za dany miesiąc nie można ubiegać się o dodatek
@Pannenkoek też nie mam, ale kiedyś zawsze brałem jednorazowo za poprzedni rok. Słyszałem od znajomych, że mieli "włączony" dodatek, co miesiąc wpływała ta sama kasa na konto, ale nie informowali o wzroście dochodu. Potem przykry list, że 500-900e do zwrotu
@Pannenkoek: ja też zarabiam więcej i też brałem, po 5 miesiącach się upomnieli. Wystarczy się zalogować przez DigiD podać że czujesz w kościach że zarobisz w tym roku 15000€ i cyk zaczynają wypłacać, darmowe pieniądze od wujka na kilka miesięcy, zwraca się bez odsetek a co zarobisz z nich to Twoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)