Wpis z mikrobloga

Mamy kogoś obeznanego z #cydr? Pytanko mam

Dwa tygodnie temu wlałem 5L soku NFC do balonu, dosypałem 4g drożdży winiarskich i zostawiłem.
Co mnie zdziwiło, tydzień nie chciało ruszyć, ale po równo 7 dniach zaczęła się burzliwa fermentacja, a dziś po kolejnym tygodniu jest już spokój. Czytałem, że powinno ono w sumie takie 3-4 tygodnie fermentować.
Zastanawia mnie kwestia mętności. Cześć osadu już jest na dnie. Czy mogę za tydzień zlać cydr znad osadu, sypnąć proporcjonalną dawkę klarowinu (bentonit) i za kolejny tydzień zlać do butelek dodając 2g cukru do butelki, żeby się zgazowało?
Jakieś uwagi, rady, zastrzeżenia do powyższego planu?
Jak pyknie, to z własnych jabłek będę robił większą ilość. Te 5L na takie zapoznanie się i z ciekawości jakie wychodzi z soku marketowego

#cydrdomowy #winodomowejroboty #winodomowe #alkohol
  • 13
Pewnie trzymałeś w dość wysokiej temperaturze stąd szybka fermentacja. Dobrym sposobem na klarowanie jest przestawienie cydru w chłodniejsze miejsce. Piwowarzy używają jakiegoś naturalnego środka z rybich części
@Wychwalany: no i ok, napisałeś już konkretnie, że robiłeś i się sklaruje, to mu dam czas. Dzięki

2g cukru to nie tak ostrożnie? Delikatny gaz będzie, nie zależy mi by było idealnie, w bardziej by butelki nie strzeliły