Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, wiem że było już dużo takich pytań ale opłaca się jeszcze iść w #programista15k? Obecnie mam 29 lat i pracuję jako pomocnik w biurze księgowym za marne 2.5k na rękę. Chciałem sobie kupić mieszkanie ale niestety ceny nieruchomości to jakaś patologia i musiałbym przez 30 lat wydawać 2/3 pensji na spłatę kredytu w obecnej sytuacji. Skończyłbym na emeryturze(o ile nie podniosą stóp procentowych). Wykształcenie mam humanistyczne(kierunek: Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze) ale nigdy nie miałem problemów z matmą. zawsze miałem co najmniej 3 na świadectwie. Jaki język byście polecali na początek? Myślałem o javascripcie bo podobno jest prosty i jest w tym dużo ofert pracy. Idzie się samemu nauczyć tego czy lepiej się zapisać do jakiejś szkoły programowania? Jak myślicie ile byłoby w stanie wyciągnąć pensji powiedzmy po 2 latach od teraz?
Aha, jakby co to nie jest bajt, naprawdę jestem w trudnej sytuacji i chciałbym coś zmienić w swoim życiu.

#programowanie #zarobki #naukaprogramowania #pracbaza #it #informatyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nigdy nie miałem problemów z matmą. zawsze miałem co najmniej 3 na świadectwie


@AnonimoweMirkoWyznania: byłeś na rozszerzeniu i nigdy się do niej specjalnie nie przykładałeś? Bo w przeciwnym wypadku to bym powiedział że jednak drobne problemy mogłeś mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak chcesz to weź sobie dowolny kurs, poklikaj trochę i zobacz czy się wkręcisz. Jak się rzeczywiście wkręcisz to dalej już jakoś to pójdzie,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jako asystent do spraw ksiegowosci nie bedziesz zarabial wiecej, czas na samodzielnego ksiegowego a pozniej na glownego ksiegowego. W programowaniu chcesz sie rozwijac a w swoim zawodzie stoisz w miejscu? Nie widzi mi sie to. Aha i nie kieruj sie zarobkami bo wiekszosc programistow nie zarabia nawet 5-6k. W swoim biurze rachunkowym mozna kosic i po 30k miesieczne bez wiekszego wysilku, o zdobytych znajomosciach ktore bardzo duzo dadza, to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Warto spróbować. Jest pełno kursów w Internecie za darmo. Jeśli chcesz iść we frontend to nauka javascript to dobry pomysł. Ogólnie, poprzegladaj sobie oferty pracy i zobacz czego wymagają na juniora, albo staż. Co do wynagrodzenia to nie ma się co spodziewać kokosów na początek, ale wynagrodzenia szybko rosną wraz ze zdobytym doświadczeniem. Polecam zrobić jakiś kurs darmowy online, jeśli Cię zainteresuje to kupić jakąś dobrą książkę najlepiej z cwiczeniami,
  • Odpowiedz
@Stingeree: Siedzę w branży od lat, także nie trzeba mi odpowiadać i tłumaczyć.

Biuro rachunkowe to chyba najbardziej niewdzięczna i podła część tego zawodu. Ciągłe szkolenie się, użeranie z januszexami, odpowiedzialność (wizyty i przesłuchania w US, prokuraturze), a na koniec Janusz i tak powie, że idzie do Halinki po drugiej stronie ulicy bo tu płaci 200, a tam zapłaci 180. I szukaj jeleni pracowników, którzy za 2 tysiące będą #!$%@?ć
  • Odpowiedz