Wpis z mikrobloga

Może ktoś miał podobny problem. Moja malinka nie chce się uruchomić. Pojawiła się na chwile błyskawica (kilka razy tak się zdarzało) i po chwili raspberry pi zgasł.
Zasilany był ładowarką max 3,2A. Pali się tylko czerwona dioda, zielona nawet raz nie mignie. Przetestowałem 2 inne karty sd, żadnych zmian. Napięcia na 5v i 3.3v są poprawne. Procesor delikatnie się nagrzewa.

System który miałem zainstalowany to libreelec, służył jako media center. Był nałożony radiator plus wentylator podpięty pod GPIO.

Pomoże ktoś? :<

#raspberrypi
  • 6
@bambosze_babuni: Też to podejrzewam ale liczę że uda mi się to naprawić. Może spalił się jakiś element na płytce który da rade wymienić.

@Kryspin013 próbowałem inne kable oraz bezpośrednio, przez gpio i też nic to nie dało.

Mam takie pytanie jeszcze do osób z rp3. Jak rp uruchomi się bez HDMI i dopiero wtedy się podłączy się monitor/TV to trzeba zrobić restart urządzenia czy od razu załączy obraz? Oraz drugie pytanie,
Mam takie pytanie jeszcze do osób z rp3. Jak rp uruchomi się bez HDMI i dopiero wtedy się podłączy się monitor/TV to trzeba zrobić restart urządzenia czy od razu załączy obraz?


@phts: zależy od na partycji bootującej, ale domyślny powinien zakładać, że możesz podpiąc monitor później.

U mnie np. jak zdalnie odpaliłem youtube to dźwięk przycinał tak jakby procesor pracował na niższym taktowaniu.


Co znaczy zdalnie? Przez ssh? Przez VNC? rdp?