Wpis z mikrobloga

Mirunie prośba do Was o ciekawe propozycje.
Szukam auta:
- do ok. 50-60 k zł,
- przebiegi roczne granicach 45-60 k km (80% trasa drogi ekspresowe),
- jeżdżę głównie sam, czasem z jednym pasażerem, bardzo rzadko w 4 osoby,
- chciałbym, aby auto było stosunkowo młode (max 6 lat),
- miejsce na kubek i popielniczka dość istotne ( ͡º ͜ʖ͡º)
- chcę silnik benzynowy z automatyczną skrzynią biegów (skrzynią nie jest wymogiem koniecznym)
- kategorycznie odpada VAG
- nadwozie bez znaczenia ( odpada cabrio i kombi)

Do tej pory rozważałem hondę Accord VIII 2.0 manual.

Jak macie jakieś ciekawe propozycje to wrzucajcie.

#motoryzacja #samochody #auta
  • 23
@automatykwformie mój bardzo dobry znajomy ma accorda i o ile nic wiekszego sie nie dzieje,o tyle listwy słupka kierowcy(zewnetrzne) sie odklejaja,w środku też podsufitka zaczela sie odklejac od lusterka ale to jest do ogarnięcia,generalnie bardzo dobre auto ale no czegos wiecej bym sie spodziewał;P ALE RDZY NIMO;P ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@automatykwformie: mondeo bądź fusion. Duży, wygodny, o ile wiem niepsujący się automat (ale tylko w benzynach).
Peugeot 508 diesel automat. Są spoko. Insignia też powinna być ok - diesele są ok, automaty trochę zamulają. Mówię o Insignii 1.
@aefgagrRGH: 45 i 6 lat nie ma opcji ale 8 lat i 100 już by była :)
Poza tym auto dość tanie w eksploatacji i przyjemne dla oka.
@automatykwformie: Kolega na wstępie odrzucił najlepszą możliwą opcję aut niestety bo VAG w tej kategorii góruje. Za tą cenę dostał byś 2.0 TDI passata z trochę większym przebiegiem ale za to czułbyś się w nim jak w samochodzie, nie jak w plastikowej
@automatykwformie: znajdz akordeona VIII 2.4 i zagazuj. Jak trafisz dobry egzemplarz to w sumie interesuje cie tylko: wymiana oleju, hamulce, regulacja zaworów, wycieraczki i płyn do spryskiwaczy oraz tankowanie (70-80 PLN za 300km na LPG).

Ja wlasnie mam na sprzedaz 2.4 z 2004, 300kkm nalatane. Jeździlem tym 3 lata a jedyna poważna awaria to wymiana przepustnicy za 300PLN.
@automatykwformie: Jeżeli jeździsz sam to Civic może być wystarczający, niektórzy kupują samochód po to żeby był i jeździł i wtedy takie coś jak Honda (Civic, Accord), Ford (Mondeo, Focus) czy Kia (Ceed, Optima) będą ok. Jeżeli szukasz czegoś bardziej z charakterem zobacz np. Citroen (C5, DS5), Lexus IS, Mazda 6 (kradną!), Alfa Giulietta, Peugeit 508. Te samochody mają podobne ceny ale mniej popularne marki na ogół oferują ładniejsze, lepiej wyposażone wnętrza.
@rdkk: citroen i "peżo" jako mniej popularne marki oferujace ładniejsze i lepiej wyposażone wnętrza? Błagam Cię, nie powtarzaj tego nigdy więcej w mojej obecności bo nóż w kieszeni sam się otwiera... Alfa wygląda jakby projektował ją 16 letni napalony włoch z dziewiczym wąsem - i w środku i na zewnątrz.

Nowa ceed albo stinger ? do 50k? słabo to widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: Nie mówiąc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrFen: kręć beke z Alfy, polecaj przy tym najnudniejszego w segmencie króla wsi w postaci vaga projektowanego dla geriatrykow X #!$%@? D
@Mjestem: o czym ty chłopie mówisz xD? Wam juz ten znaczek vw na głowy siadł xD. Alfa nie produkuje aut segmetu limuzyn tylko alasportowe popierdółki premium. Jeżeli przyjemnie ci robić 50km rocznie na twardym zawieszeniu z dupą na adfalcie to bierz i się ciesz xD.
Ja miłośnikiem passata nie jestem. Wolę audi a6 lub bmki 5 serii ale też parafię go docenić przez pryzmat niezniszczalnych jednostek 1.9tdi i nowych 2.0 tdi