Wpis z mikrobloga

@Anck-Su-Namun pracowałem jako dostawca pizzy, pracowałem też jako spedytor międzynarodowy(a tam szybkie liczenie na większe kwoty wchodziło w grę), w obu przypadkach liczyłem na kalkulatorze i zapisywalem sobie do zeszytu co i jak, możliwe że on sobie podlicza na kalkulatorze wszystko. Też tak robiłem żeby mniej więcej wiedzidc ile ma się kasy przy sobie, ile w aucie, czy ktoś przypadkiem cię nie #!$%@?/nie zgubilo się.
Polataj sobie po mieście gdzie masz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Anck-Su-Namun: pracuje w sklepie gdzie istotne są proste obliczenia metrów kwadratowych i bardzo często używamy kalkulatora przy banalnych obliczeniach bo zdarzało zamówić coś na pewniaka a później klops bo w pośpiechu się człowiek pomylił. Lepiej policzyć tak niż walnąć gafę po całym dniu roboty
  • Odpowiedz
jak bardzo trzeba byc zmeczonym, zeby nie umiec odjac 42 od 100? po przebiegnieciu maratonu ludzie by ogarneli to dzialanie


@kfiatek_na_parapecie: Ja zawsze kwoty z kontraktow przeliczam w Excelu, nawet te najbardziej absurdalne. Lepiej pare razy wiecej sprawdzic niz raz sie pomylic.
  • Odpowiedz
Optymalizacja, koleś robi pewnie ze 100 takich kursów dziennie i mu się nie chce po prostu, zresztą zawsze bezpieczniej jednak wyeliminować potencjalne błędy
  • Odpowiedz
@Anck-Su-Namun: a wiedziałaś, że jak w sklepie zrobisz zakupy to za każdym razem kasjerka wstukuje kwotę jaką jej dałaś aby policzyło resztę? No to jest skandal xD bo przecież sama potrafisz sobie wyliczyć resztę.

A tak serio, nie rób już z siebie idiotkę.
  • Odpowiedz
@Anck-Su-Namun: mogłaś przygotować odpowiednią sumę pieniędzy.
Rachunek jest prosty, ale w pewnych momentach mózg się wyłącza i warto się upewnić w swoich obliczeniach.
Miej trochę szacunku do czyjejś pracy, a jeśli nie potrafisz okazać zrozumienia i musisz się dowartościować w taki sposób, to tylko i wyłącznie Twoja postawa jest tu śmieszna.
  • Odpowiedz
@Anck-Su-Namun: no można zesrać się ze śmiechu z tej niesamowitej historii opowiedzianej przez ciebie. Idź żryj ta pizze, a jak juz zjedzona to wyjdź po kebaba. Nie wiem, może pomidor wypadnie turkowi podczas robienia kebsa to i to opiszesz na mirko.
  • Odpowiedz