Wpis z mikrobloga

Początki w jezyku Java... Co polecacie na start? Podstawy cpp juz znam, znalazlem wyklady cs106A ze stanfordu w javie, warto cos takiego obczajac i z tego sie uczyc, czy moze polecacie cos,co was pieknie wprowadzilo w te przygode? Zalezy mi na tym aby nie bylo to 10 odc samych podstaw, tylko tez troche bardziej rozbudowane. I oczywiscie za DARMO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#java #programowanie #programista15k #naukaprogramowania #informatyka
  • 14
znalazlem wyklady cs106A ze stanfordu w javie


@h1h3t: Jak chcesz żeby ktoś sporządził dla Ciebie opinie (również ZA DARMO), to przynajmniej ułatwiaj temu komuś pracę i podziel się linkiem do kursu, a może też to pomoże innym później w podjęciu decyzji. Chyba że zamierzasz skasować ten post po uzyskaniu odpowiedzi, ale wtedy napisz to od razu, to nikt nie będzie tracić tu czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@h1h3t: programuję zawodowo w javie, zaczynałem jakieś 3 lata temu od pisania prostych dziedziczeń w javie, kompozycji, potem miałem przerwę jak sporo osób, a od dwóch lat się zaparałem i jakoś stało się to dla mnie moją pasją, myślę że w dostaniu pracy, osiągnięciu coś więcej, to zajawka/zainteresowanie to jedno, ale drugie to kwestia zawzięcia którego wielu osobom brakuje zaczynając programowanie, także to ważna cecha, ciekawość świata, a materiałów jest od
@h1h3t: ja bym szukal kursu dot. stricte OOP i, niewazne jakiego jezyka uzywa prowadzacy, implementowal to w Javie. Ba, nawet spoko jakby korzystal z innego jezyka niz ten w ktorym Ty bedziesz pisal. W ten sposob nawet "podstawowe" wyklady zmusza Ciebie do ogarniecia skladni i podstawowych funkcji Javy samemu, a jednoczesnie sprawdza czy rozumiesz co tam wlasciwie sie dzieje w sensie OOP - przepisywac ze slajdow kazdy moze ( ͡°
@h1h3t: Algorytmy i struktury danych to typowe zajecia z pierwszego roku - wiec tak, jest to dobra opcja, jak Ci sie podoba ten konkretny kurs to bierz ¯\_(ツ)_/¯

Podstawy OOP to tez zazwyczaj pierwszy rok, wiec robilbym jako kolejny krok.

Ogolne polecam ogarnac sobie jakis plan - bezczelne kopiowanie curriculum studiow zawsze w cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://github.com/ossu/computer-science