Wpis z mikrobloga

@glowicajadrowa: największym wrogiem chyba drgania i mocne wstrząsy, ale przeciwko tym jest zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanizmu i tylko będzie trzeba parę groszy u zegarmistrza zostawić. Lekkie przeciążenia albo dużo ruchu ręką, to może obniżyć punktualność chwilowo, ale nie powinno mieć negatywnego wpływu na dłużej. Takiego Alpinista np. robili testy z zamrażaniem włącznie i potem normalnie śmigał, więc to nie jest też tak, że automat najlepiej do gablotki. ( ͡°
  • Odpowiedz
@bomba4: jak najbardziej jest.
Słabo nadaje się do:
- gry w golfa (wysokie przeciążenia przy uderzeniu)
- strzalania z pistoletu - ze strzelby strzelałem z automatem na łapie, nic się nie działo, ale pistolet bardzo szarpie nadgarstkiem i tu już bym nie ryzykował,
- jazdy na elektrycznej hulajnodze po kostce brukowej
- pracy z drgającymi maszynami lub jazdy na mocno
  • Odpowiedz
@glowicajadrowa: z wyglądu fajny, ale szkoda, że ta mała tarcza to nie GMT, tylko po prostu wskaźnik 24-godzinny, na sztywno sprzężony z głównymi wskazówkami (tzn. na 99% tak jest), no i pamiętaj, że to duży zegarek jednak -45mm, a do tego z masywną tarczą, która jeszcze rozmiar potęguje.
  • Odpowiedz
Przeznaczenie to głównie wyprawy w teren/bieganie i siłownia.


@glowicajadrowa: Zegarek wygląda fajnie, ale to w/w czynności wziąłbym coś innego, na kwarcu, z paskiem, który nie będzie wchłaniał potu.
  • Odpowiedz
@dudi_ co to za problem wymienić pasek i co automatowi szkodzi bieganie czy siłownia? @glowicajadrowa można strzelać z pistoletu z zegarkiem na łapie, ale po prostu możliwe, że wpłynie to na jego działanie - możliwe, bo jednak najbardziej prawdopodobne, że nic się nie stanie. Jak to dla ciebie nie jest jakiś b. duży wydatek, to tym bardziej problemu nie widzę. Jak pisałem - poza wibrujący mi maszybami (bo te zajadą
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Jasne, że można wymienić, nawet praktykuję. Żeby nie było, sam jeżdżę na rowerze z automatem, ale to tylko przy okazji, bo po prostu zegarek non stop. Jeśli przeznaczenie zegarka ma być bieganie/teren/siłownia, to bym po prostu celował w inny zegarek i nie mówię tu automat/kwarc, tylko w ogóle. Co innego, jak ta aktywność będzie tylko przy okazji. No ale przedstawiam tylko swój punkt widzenia.
  • Odpowiedz