Wpis z mikrobloga

Witam mirkobudowlańców. Powiedzcie mi co poszło nie tak(,) Panele po roku użytkowania zaczynają rosnąć i to nie wzdłuż tylko w poprzek podłogi. Szczeliny przy ścianach są zachowane ale naprężenia występują prostopadle to tych szczelin. Nie bardzo mam pomysł jak to naprawić. Myślałem szlifierką przeciąć panel i, zabezpieczyć miejsce cięcia przed wnikaniem wilgoci i skleić na jakiś mocny klej. #remontujzwykopem #remont #mieszkanie #dom
tymczasowekontonr1 - Witam mirkobudowlańców. Powiedzcie mi co poszło nie tak(╯︵╰,) Pa...

źródło: comment_DsVXHEH3YAyOBKZmINfhEi75DBuVCih5.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tymczasowekontonr1: Miałem podobnie, za mało luzu zostawiłem przy ścianach, panele pochłonęły wilgoć, urosły i je wybrzuszalo, rozebrałem, skróciłem przy ścianie i do tej pory jest ok. Na upartego zrobisz to multitoolem z piłką, barze bardziej hardkorowy, szlifierka kątowa z tarczą do drewna.
  • Odpowiedz
  • 1
@tymczasowekontonr1 brak dylatacji, a i panel także jakiś gówno cienki 7-8mm więc elastyczny jak chustka do nosa. Zrób dylatację, poprzekładaj ciężką zabudowę i powinno zadziałać.
  • Odpowiedz
@excavations: wydaje mi się, że to jest to, salon ma ponad 9m długośći, na panelach stoją meble/ narożnik itp i naprężenia z racji tak długiego pomieszczenia nie mogą się rozejść więc uchodzi tam gdzie ma najlżej. Weekend czeka mnie przeróbka wiec dokładnie zbadam w czym problem
  • Odpowiedz
@excavations Efekt pracy wyszedł nadspodziewanie dobry. Wyciąłem- flexem z tarczą do drewna- panel, przy ścianach nie dochodzi więc małym wiertłem wzdłuż linii( i tak zachodzi listwa wykończeniowa). Wyciągnąłem panele i zostawiłem na noc do rozprężenia uprzednio duzo po nich chodząc i skacząc. Następnego dnia wyszlifowałem krawędzie papierem. W sumie wyciąłem ok 2mm panela. Kawałem nowej folii podkleiłem do betonu od spodu a z wierzchu do panela. Zamki i punkty styku tez podkleiłem
tymczasowekontonr1 - @excavations Efekt pracy wyszedł nadspodziewanie dobry. Wyciąłem...

źródło: comment_fyZLWXkSD7y9OyfnCngOeqcY0WigFQup.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz