Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zamówić 3 bilety siedzące obok siebie dla znajomych na zwykłe Intercity - 2 klasa na trasie Katowice Warszawa Centralna. Żeby być pewnym, że te miejsca będą obok siebie to mam wybrać przy rezerwacji, że chcę od razu kupić 3 bilety normalne czy kupować każdy bilet po kolei i te dwa następne podawać numery miejsc obok pierwszego biletu?

Da się jakoś sprawdzić czy obok danego miejsca są jeszcze 2 wolne? Żeby się nie okazało, że pierwszy będzie ostatnim w wagonie i pozostałe będą zupełnie gdzieś indziej.

Czy może lepiej podjechać na stację PKP i zamówić w okienku?

#intercity #pkp #kolej #pociagi
  • 9
podawać numery miejsc obok pierwszego biletu


@Vojak: Jesteś pewny, że w ogóle możesz podawać numery siedzeń przy zakupie biletów online? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vojak: chyba to normalne, że jeśli kupujesz 3 bilety razem to system spróbuje je przydzielić jak najbliżej siebie. jeśli miejsc zabraknie to wtedy was rozrzuci.
@Vojak wejdź sobie na stronę wagonweb. Tam masz nieoficjalne zestawienia z wagonami i numeracją miejsc. Znajdź swój pociąg i kup trzy pojedyncze bilety. Najłatwiej będzie kupić w wagonie o najwyższym numerze bo tam są bilety sprzedawane w ostatniej kolejności.
chyba to normalne, że jeśli kupujesz 3 bilety razem to system spróbuje je przydzielić jak najbliżej siebie. jeśli miejsc zabraknie to wtedy was rozrzuci.


@Shishu: To zależy gdzie. W Ryanairze (wiem, że to nie pociągi, ale chcę zauważyć, że nie wszystko jest normalne) osoby podróżujące razem są celowo rozsadzane po całym samolocie, aby dać im możliwość zapłacenia za możliwość siedzenia razem... Skutek jest taki, że korytarz między fotelami jest zapchany ludźmi,