Wpis z mikrobloga

Co mogę zrobić z tym, że od 4 lat dzwoni do nas jakaś firma i żąda spłaty jakiegoś kredytu?
Nie znamy człowieka, a jedyne co nas łączy z nim to to, że mamy takie samo nazwisko i mieszkamy na jednej wsi. Codziennie w okolicach 10 dzwoni do nas telefon i oczywiście to samo:
-Dzień dobry tu xyz z firmy cvb czy jest Jan Kowalski?
-Nie
-Pani Halina Kowalska?
-Nie i nikt z jego rodziny, nawet go nie znamy.
-Jak to nie? Mam pana numer i tu dzwonimy.
-Mieszka na tej samej wsi i ma to samo nazwisko, ale nie łączy go z nami nic.
-Czyli znacie go państwo?
-Nie...
-Proszę go poinformować o tym, że dzwoniliśmy
-Nie mam najmniejszego zamiaru tego robić.
-Słucham?! Wie pan, że to przestępstwo podawać fałszywe informacje i ukrywać dłużnika? (trochę już czuć irytację)
-Dobrze, że tego nie robię w takim razie
-Rozmowa jest nagrywana
-Nie zostałem o tym poinformowany
-...
-...

Dzwonią codziennie. Dziadkowie mają ten sam telefon codziennie, od jakiegoś czasu już nawet wiedzą, że to oni, bo teraz nawet bezczelnie dzwonią i każą ci czekać na rozmowę z konsultantem. Czasem jak mam dobry humor to odbieram i zaczynam prowadzić z nimi terapię i pytam się jak się czuje. Jak tam praca. Czy jej nie męczy to, że musi codziennie dzwonić i rozmawiać z niekoniecznie miłymi klientami. Zazwyczaj słyszę że jestem bezczelny i że jaja sobie robię, albo że mnie komornik dojedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i Tak powoli leci życie na tej wsi u moich dziadków.

#komornik #telefony #windykacja #heheszki #pytanie
  • 51
wstaw ich numer do sex randek


@MajaGraja: na to jest paragraf, nie radził bym.

Takie firmy windykacyjne jedyne co mogą robić, to postraszyć. Jak straszą komornikiem, to bardzo dobrze. Niech przyjdzie. Stwierdzi, że dłużnik nie mieszka pod adresem (zresztą dowie się o tym z innych źródeł), strzała, cześć. Więcej go nie zobaczysz. A to, co oni robią jest nękaniem. Też bardzo nieładne zachowanie.
@Garztam: Nie będziesz śmieszkował jak ci ten komornik faktycznie wjedzie. Dopiero co w tv było o takim kolejnym absurdzie gdzie pałował do typa który jedynie się tak samo nazywał jak jakiś tam dłużnik

Ci komornicy to w większości muszą być ciężkie debile jeżeli nie zdają sobie sprawy że albo ktoś ich wydymał i podał fałszywe dane albo mają tylko część danych prawidłowych przez co i tak czepiają się zupełnie innych ludzi
@Garztam Na mój numer telefonu ktoś wziął kredyt.. Która kancelaria adwokacka, prawna, windykacyjna nie dzwoniła. Ja zawsze grzecznie mówię o tym, że Rozmowa jest nagrywana i posiadam dowód w formie zapisu rozmowy, że zostali poinformowani o tym, że nie znam człowieka i mam zamiar zgłosić to na policje. Cisza od tamtej pory, ale tak czy owak.. 23 połączenia w ciągu jednego dnia czy groźby.. Z nimi krótko trzeba i na spokojnie.
@Garztam: Gdy potwierdziłeś, że wiesz o kogo chodzi i że mieszka w tej samej miejscowości, zapisali sobie w bazach danych, że to jedyny kontakt, przez który można dotrzeć do właściwej osoby. To częsta sztuczka. Dzwonią do dalekiego krewnego dłużnika i tak prowadzą rozmowę, aby przyznał że zna właściwą osobę. Potem inny przedstawiciel firmy dzwoni, powołuje się na informację, że ten zna dłużnika, i prosi o przekazanie...
Trzeba kolejnym razem ich oszukać
@BorysKafarov: znam jednych co parę lat temu byli w TV, prawda była taka, że owszem, byli, powiedzieli że to nie oni i tyle, resztę pism olali. W takim wypadku zaczynasz od zażalenia na działanie, jesli od razu nie zaprzestanie to idzesz do sądu, a tam miedzy innymi domagasz sie zwrotów kosztów za radce prawnego.
Jestem w stanie założyć, że pierwsze pisma nim ruszyła machina ignorowali/nie odbierali.