Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#warszawa #praca #komunikacjamiejska

Mirki jakieś pomysły jak tu najlepiej dojeżdżać codziennie? Planowałem odpuścić auto ale dojazd komunikacja jest tak słaby ze nie mam wyjścia za bardzo. Chyba że o czymś nie wiem.

Myślałem o skuterze, moto 125, rowerze (elektrycznym lub zwykłym) czy hulajce ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce w codziennych dojazdach szczególnie że to zadupie. A jeśli auto to muszę ogarnąć drugie, a 2 samochody na 2 osoby w Wawie to trochę słabo.
finam - #warszawa #praca #komunikacjamiejska 

Mirki jakieś pomysły jak tu najlepiej ...

źródło: comment_EGeKUaM3xGYNx9TxSHB113iMFxjmeOaC.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smk666: @AnalnyNiszczyciel: @finezja: dzięki, tak mi się właśnie wydawało że rowerem optymalnie będzie. Teraz tylko pytanie czy elektryk czy klasyka. Nigdy nie jeździłem na elektrycznym. ( ͡° ͜ʖ ͡°) potem jeszcze wybór modelu i może za pół roku będę gotowy do zakupy akurat na zimę xD właśnie A co w zimie?

@snowek1337: mam obawy co do jakosci chodnikow po drodze, hulajka fajna ale w
  • Odpowiedz
@finam: Zimą rowerem jeździ się lepiej jak w lecie - dużo mniej "rowerzystów". Jeżeli masz opcję prysznica w pracy to rower jest oczywistym wyborem na dystansach poniżej 10km.
  • Odpowiedz
Teraz tylko pytanie czy elektryk czy klasyka.

@finam:
Jeżeli twoja trasa jest płaska to zwykły rower będzie ok. Niemniej na elektryku dużo lżej się jedzie - szczególnie, gdy masz silnik w korbie. Wtedy ani podjazdy ani długie proste Ci nie straszne.

właśnie A co w zimie?

Ja jeżdżę tak długo jak nie leży śnieg i lód na ścieżce (czyli przy obecnych zimach wypadają mi 2-3 tygodnie w roku). Mróz to nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kuprix: @finezja: @smk666: jeździłem kiedyś w zimie codziennie na kort rowerem ale to było dawno temu i w Lublinie. Trochę mi ciężko obecnie wyobrazić sobie dojazd tu do pracy, ale zobaczymy. :) właśnie problem może być z lodem bo chodniki w tej okolicy nie są chyba specjalnie uczęszczane a ddr za wiele po drodze nie widziałem.

A może coś z komunikacją ktoś coś podpowie? Liczyłem na tramwaj ale połączenia
  • Odpowiedz
@finam: na tej trasie masz całkiem sporo ścieżki rowerowej, przez Opacz jedynie musisz przebić sie do AJ i potem już ścieżka do samej pracy/domu, śniegiem się nie przejmuj bo to tylko kilka dni w roku gdy przeszkadza, potem zwykle jest ubity albo zupełnie go nie ma i się jedzie.
  • Odpowiedz
@finam: Sam jesteś zadupie to raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dwa: Ogarnij sobie dojazd tramwajem. Wysiadasz na skrzyżowaniu Krakowskiej i Krakowiaków i dalej czy hulajnogą, czy rowerem czy nawet z buta dasz radę :-)
  • Odpowiedz
@finam: a ja bym Ci nawet inaczej sugerował rowerem pojechać. Do grójeckiej jechać rowerem i do Hynka masz drogę rowerową a potem spoko chodnik z małą ilością ludzi. Odbijasz w prawo przy P+R i jesteś na muszkieterów.
  • Odpowiedz
@finam: Nie chciało Ci się chyba szukać, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masz autobus 167 i jedziesz nim do skrzyżowania Grójeckiej i Banacha. Przesiadka w tramwaj, kilka przystanków i jesteś w pracy.
Masz też bezpośrednią linię 154. Jedzie śmieszną trasą, ale bez przesiadek.
  • Odpowiedz
@marian1881: chciało się, po prostu liczyłem na to złudnie, że może jest jakieś połączenie o którym google czy jakdojade nie wie. Bo niestety 167 + tramwaj czy 154 to godzina w jedną stronę. Trochę sporo bo w linii prostej jest blisko. Chyba padnie na coś innego niż zbiorkom. (,)
  • Odpowiedz