Wpis z mikrobloga

@wova: Widać, że architekt z niego niezły. Nawet budynek obok jest inny. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie to wiadomo, że projekt sprzedać się musi, a potem to już po przelewie lepiej jakby tej budowy nawet nie zaczynał.
Odbierdolta się do Architekta. Architekt pewnie chciał dobrze, ale potem przyszedł pan inwestor/właściciel i zaczął ciąć koszty i używać jakiś zamienników i efekt jest jaki jest.


@black-wolf: Pracując trochę w branży budowlanej słyszałem od kolegów konstruktorów, a czasem sam widziałem przypadki, w których pan artysta architekt tak nacudował w projekcie, że żaden konstruktor nie był w stanie wybudować czegoś zgodnie z ich pięknym zamysłem, bo to się kupy nie trzymało z
@Goronco: Nie jestem konstruktorem, więc się nie wypowiem w tej kwestii. Zwracam tylko uwagę, że w procesie budowlanym nie zawsze tylko wykonawca i inwestor są winni różnicom między wizją artystyczną, a stanem wybudowanym.
@motyw:

jak dla mnie widać wyraźnie, że to kwestia materiałów:
- te chromowane cześci czy ze stali nierdzewnej nieużyte, bo pewnie za drogie,
- szkło z wzorkami zamienione na kompletnie inne, bo pewnie za drogie,
- płyty elewacyjne zamienione na jakieś matowe gówno,
@motyw tak jak piszesz, sam miałem sytuacje (projektowałem konstrukcje tego) gdzie klient przyszedł do architekta z 2 milionami na budynek socjalny plus hale produkcyjną. Architekt tak poleciał że z kosztorysu wyszło że będzie to kosztować 4 bańki. Kosztorys jest oczywiście na samym końcu, inwestor miał już działkę i pozwolenie na budowę i nie wybudował.
@motyw: Tylko proces projektowania nie wygląda tak że architekt se wymyśli i rzuca to potem dla konstruktora wybuduj mi to. Tylko od początku do końca to powinna być praca całego zespołu architekta konstruktora oraz branżystów.
@motyw: typowe gadanie januszy projektowania. Po pierwsze, projekt konstrukcji powstaje niemal równolegle z projektem architektonicznym, ostatecznie jest to jedna dokumentacja. Jakim cudem konstruktor nie mógł tego wybudować na budowie jak najpierw sam coś musiał tam narysować i zatwierdzić? Od kiedy to konstruktor coś buduje?
Po drugie, zazwyczaj architekt w procesie budowlanym jest łącznikiem między inwestorem i urzędami, a pozostałymi branżystami i to on zazwyczaj jest tym który przynosi złe nowiny, zmiany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Odbierdolta się do Architekta. Architekt pewnie chciał dobrze, ale potem przyszedł pan inwestor/właściciel i zaczął ciąć koszty i używać jakiś zamienników i efekt jest jaki jest.


@black-wolf: Pracując trochę w branży budowlanej słyszałem od kolegów konstruktorów, a czasem sam widziałem przypadki, w których pan artysta architekt tak nacudował w projekcie, że żaden konstruktor nie był w stanie wybudować czegoś zgodnie z ich pięknym zamysłem, bo to się kupy nie trzymało z