Wpis z mikrobloga

Siema Mirki.

Potrzebuje kompaktowy telefon dla kobiety, głównie zależy jej na zdjęciach (na głównym aparacie). Mam dwie okazje do wzięcia - Mi9 SE 126gb (fioletowy) za 1350 i P30 za 2100. Wszędzie piszą, że P30 to zabójca jeśli chodzi o aparat. Niestety nie ma bezpośrednich porównań tych dwóch modeli, ale jak się poogląda recenzje (już mnie oczy bolą od oglądania :D) porównawcze np. mi9 i P30 pro to w dzień wcale nie wypada lepiej, a czasami nawet gorzej, w nocy wygrywa, wiadomo. A Mi9 = Mi9 SE w kwestii głównego aparatu, wszędzie zgodnie mówią, że zdjęcia są identyczne. Teraz nie wiem czy opłaca się dawać 50% więcej. Ktoś miał styczność z tymi dwoma telefonami i może się wypowiedzieć? Dzięki

#xiaomi #mi9 #mi9se #huawei #p30
  • 21
Sam mam mi9 i najbardziej przeszkadza mi brak powtarzalności w aparacie. Czasami robi zdjęcia super, a czasami strasznie. Najgorszy jest HDR w ruchu, nie potrafi dobrze złączyć zdjęć i powstają straszne duszki. Na plus Huawei chyba też jednak bateria jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@herbuzielonapietruszka2: szybko zaczniesz żałować zakupu Xiaomi jak porownasz zdjęcia nocne lub w słabym oświetleniu. Wg mnie to przepaść. Zastanów się ile takich zdjęć robicie i jak ważne są one dla was. Być może że p20 pro byłby dobrym kompromisem
@herbuzielonapietruszka2: Mam Mi 9SE. Jak chcesz coś konkretnego wiedzieć, popatrzeć na zdjęcia, porównać coś to wal na pw. Na wstępie powiem Ci tak - na początku byłem zachwycony fotkami ale po wgraniu gcam zdjęcia są o niebo lepsze niż w stockowej apce
@herbuzielonapietruszka2 no ja właśnie nie wiem co Wy macie z tymi zdjęciami. U mnie nawet jak robiłem zdjęcie pokoju, to złapał pracujący na 3 biegu wentylator w bezruchu (cyrkulator mały, #!$%@? srogo). Ogólnie wbijam na ten aparat, zdjęcie to zdjęcie, więc nie patrzałem na to w ogóle, jedyne co to zainstalowałem gcam, bo robi zdjęcia szybciej zdecydowanie i ich nie przesyca jak #!$%@? tak jak to bywa w huaweiu. Fajne są też
@herbuzielonapietruszka2 no i dla mnie skucha. Myślałem, że będzie tam snap 710 a oni chcą tam wpakować coś trochę mocniejszego od poprzednika. Czyli jednak a3 sobie odpuszczam.

A myślałeś o Motoroli one Vision? Telefon wąski ale długi, jednak dzięki gęsto działa przyjemnie.
@Pawelczi mam wiele zepsutych zdjęć, bo nie było wystarczająco światła albo akurat zapomniałem HDR wyłączyć, a coś było w ruchu (problem mi9). Dokumentuje w ten sposób duża część tego, co się dzieje wokół mnie i dla mnie akurat aparat jest najważniejszy. Reszta może być słaba, ale nie aparat :)