Wpis z mikrobloga

  • 0
Mam pytanie do Mirków z miasta Łodzi. Skąd taka ilość sklepów żabka w waszym mieście? Nie spotkałem się jeszcze z taką ilością sklepów na metr kwadratowy. Czy 2 lata temu była podobna sytuacja? Czy żabka wyparła małe rodzinne sklepy?
#lodz #zabka #handel #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
@guzikb: Dotyczy to nie tylko Łodzi. W Szczecinie na każdym rogu Żabka w centrum miasta. Siedzę teraz w Poznaniu, na miasto się nie wypuszczam, bo piwnica motzno, ale pewnie to samo
  • Odpowiedz
@guzikb: żabka w pewnym momencie przejęła sieć freshamarket, którą miała wiele punktów. często jeden franczyzobiorca nie kończy na jednym sklepie, lecz otwiera kolejne. w większych miastach, szczególnie w tych pełnych kamienic, gdzie nie ma miejsc na wielkopowierzchniowe sklepy, 'wpycha' się żabka ze swoimi zaspokajając potrzeby najbliższych mieszkańców. żabka jako sieć w sklepów jest w stanie taniej zakupić towar niż Pan Mirek z jednym spożywczakiem. za marką żabka idzie duża promocja, każdy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zmienna_pomocnicza dziękuję kolego za objaśnienie, tak się składa, że sam prowadzę sklep osiedlowy i znam temat tylko zdziwiony jestem, że aż tyle jest tych sklepów jednej firmy gdzie faktycznym właścicielem sklepu nie jest Pani Jadzia tylko zagraniczna spółka.
  • Odpowiedz