Wpis z mikrobloga

Hej Kraków, jeżeli jesteście może w sytuacji, w której zastanawiacie się nad zakupem mieszkania od dewelopera to przestrzegam przed Activ Investment, których biuro znajduje się przy Lipińskiego w Krakowie.

TL DR


Wpłacałam u nich zaliczkę na budowę mieszkania, do której nigdy nie doszło. Deweloper:

- nie podpisał finalnej umowy budowy na czas

- każdy mój kolejny telefon z pytaniem o datę podpisania umowy albo stan wniosku o pozwolenie na budowę zbywał mnie zapewnieniami, iż wina jest ze strony urzędu miasta Krakowa (za długo procesują wniosek itp) oraz gwarantował, że budowa na pewno ruszy za miesiąc-dwa

- po wygaśnięciu umowy nie zwrócił mi zaliczki

- po upomnieniu się o zaliczkę (czyli złożeniu pisma z prośbą o jej zwrot) poinformował mnie, iż zostanie ona zwrócona w ciągu 2 tygodni roboczych, co oczywiście się nie stało

- po wielokrotnych telefonach i próbach wyjaśnienia sytuacji dowiedzialam się, iż w sumie nikt nic nie wie o moim piśmie i zaliczka zostanie zwrócona za kolejne dwa tygodnie

Ogólnie syf, dezorganizacja, inkompetentne sekretarki, które jak katarynka powtarzają to samo i nie posiadają zdolności samodzielnego myślenia. Jeżeli komuś mało to polecam jeszcze dwa źródła:

1. 10 powodów-nie kupujcie mieszkania od Activ Investment - http://forum.gazeta.pl/forum/w,61,83415144,83415144,10_powodow_nie_kupujcie_mieszkania_od_Activ_Invest.html
2. Deweloperzy doprowadzają klientów do ruiny -
http://www.domiporta.pl/poradnik/1,126867,4341302.html

#krakow #deweloperka #deweloper #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #budowa #activinvestment #activinvestmentkrakow
  • 4
@ip5969
Nie rozumiem dlaczego deweloper zażądał pieniędzy na tym etapie. U innych zazwyczaj jest tak że zostawiasz do siebie kontakt i jak uporzadkuja dokumenty to dzwonią do ludzi którzy się zgłosili.

Czym się kierowales wpłacajac pieniądze na inwestycje która jeszcze legalnie powstać nie może? Same zdanie sprzedawcy "nie mamy jeszcze pozwolenia na budowę" sugeruje że coś jest nie tak i warto zachować większą czujność. Pójść do domu, poszukać informacji na ten temat