Wpis z mikrobloga

Mirki, mam prawie roczne doświadczenie na tokarkach cnc (mori seiki) i sumie 2 lata przepracowane na maszynach cnc (trochę na wiekowej frezarce bramowej, z 3 miesiące na frezarkach 3 i 5 osiowych) . Fabryki i zmiany nie są mi obce, już wcześniej 5 lat przepracowalem jako operator maszyn produkcyjnych. Z języków obcych znam jedynie angielski, na poziomie komunikatywnym i dopiero zaczynam uczyć się niemieckiego. Czy z takimi papierami jest szansa na pracę w Niemczech, ewentualnie Belgii lub Holandii za 2k euro netto (podstawa), lub więcej?

Edit: Na tokarkach sam pisze programy, dobieram narzedzia i parametry. Wykonuje małe serię.

#pracbaza #praca #cnc #emigracja
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lucor: a jak wyglądają początki w cnc bo mam kurs i zero doświadczenia. Jak wysłałem cv to raz tylko zadzwonili i było narzekanie że brak doświadczenia i cisza. Aż tylu chętnych mają?
@kujol: Faktycznie zastanawiam się nad celowościa emigracji często. Sytuację mam taką, żeby w miarę godnie zarobić, powiedzmy 5k na rękę z nadgodzinami musiałbym wyprowadzić się do większego miasta, cena wynajmu mieszkania to 2500-3000 zł z mediami na miesiąc, więc tak średnio oplacalna inwestycja IMHO.

@bryndzus: Przeszukaj olx, wyślij wiele cv. Są oferty nawet typu: przeszkolimy do pracy. Ewentualnie rozważ przeprowadzkę.
@lucor > Chciałbym docelowo co tydzień lub dwa do żony i dziecka przyjeżdżać.

Tanie linie lotnicze i na weekend do domu sobie mozesz wpadać z uk. Czasem znajdowałem loty po 9.90
@lucor: slask miasto ~200k pierwsza lepsza gownorobota to ~2500 z nadgodziami masz luzno 4k albo wiecej zalezy ile chce ci sie #!$%@?.
5 pokojowy dom, oddalony 15km od centrum tego miasta wynajmuje za 1500zl. Ostanio szukali u mnie slusarza na start 4500k brutto to z twoim doswiadczeniem bys lekko tyle mial albo wiecej
@Ziomek420: Nie jest najgorzej płacowo, kiedyś mogłem pomarzyć o stawkach typu 3-4k. Jednak zauważyłem że te kwoty, jak już dziecko się pojawiło w moim życiu, a może nawet wcześniej, przestały starczyć na normalne życie. Ceny żywności i ogólnie koszty życia powedrowaly w górę mocno, albo coś ze mną jest nie tak.

@adekad Byłem niedawno w Irlandii, 3 miesiące z taką myślą że tanie loty są, mogę co tydzień latać. Nie wpadłem