Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do użytkowników #duolingo i #memrise którzy już od jakiegoś czasu korzystają. Czy waszym zdaniem nauka przez te aplikacje daje rezultaty? I jeszcze czy przez duolingo można tylko uczyć się niemieckiego na ich stronie po wyborze języka angielskiego? Nie ma to dla mnie większej różnicy bo ang mam na poziomie C1 a niemiecki mimo, że miałem w szkole podstawowej i gim to raczej od podstaw chciałbym sobie robić. I właśnie czy macie na memrise jakieś fajne kursy z ang dla tych zaawansowanych, znalazłem jakiś eng dla biznesu i sobie go teraz przerabiam.
#naukajezykow #jezykiobce #pytanie
  • 12
@darosoldier: Tak, tak widziałem, jak sobie zmieniłem na ang żeby wejść w niemiecki, że tam jest od ch... języków, tylko zdziwiło mnie, że w wersji pl jest tylko ang. Chyba, że to tylko w darmowej wersji
@Anjay: Są cholernie dobre i skuteczne, żałuję że nie wziąłem się za nie lata wcześniej - zacząłem ubiegłego lata Duolingo i z 3 miesiące temu dodałem równolegle Memrise. Koniecznie ucz się z angielskiego właśnie jeśli celujesz w niemiecki. Tak jak języków skandynawskich koniecznie należy uczyć się z ang. Z polskiego sensowne byłoby się uczenie języków z naszej grupy.
@Saeglopur: Jeśli mogę wiedzieć, jakiego języka zacząłeś się uczyć przez tą platformę i na jakim Twoim zdaniem jesteś teraz poziomie po tym czasie? Spędzałeś to 15-20 minut dziennie czy czasami robiłeś jakieś dłuższe posiedzenia?
@Anjay: Zacząłem się uczyć szwedzkiego (ale znałem podstawy już wcześniej, byłem osłuchany) i doprowadziło mnie to do powiedzmy podstawowej komunikacji, dobrego zrozumienia po ok. 8 miesiącach. Przestawiłem się (ale jednym ciągiem, cały czas liczy mi się tzw. streak :D) na norweski choć to odkładałem długo bo go nie lubię ze słyszenia i nie podoba mi się to że taki teraz mam zgrzyt ze szwedzkim choć powoli chyba nawet jedno drugiemu bardziej
@Anjay
Ja ukończyłem jak dotąd 4 kursy. Każdy język zaczynałem od zera. Na większości lekcji tylko 1 lvl, bo więcej mi się nie chciało xD

Rosyjski - nauka języka słowiańskiego po angielsku jest trochę dziwna, ale gramatyczne podobieństwa do polskiego szybko idzie wychwycić. Gramatyki prawie w ogóle się nie uczyłem, bo znając polski w większości przypadków dobrze odmieniałem słowa po prostu na wyczucie. Jak czegoś nie rozumiałem to pytałem koleżanki, która jest
@Anjay Nauki alfabetu jako takiej nie ma, na początku poznajesz proste słowa jak mama, żeby się zaznajomić z literkami. Ja cyrylicy nauczyłem się z filmu na YT, więc jako takie pojęcie miałem, ale dzięki duolingo nabrałem płynności w czytaniu i pisaniu
@Anjay: Ja się niemieckiego na duo od 2dni ucze i kozak jest. Z angielskiego najlepiej się uczyć takich jezykow jak niemiecki/holenderski/itp bo angielski mimo wszystko jest w chuy podobny do niemieckiego, az sam sie zdziwilem xd and-und. Mann-man, wasser-watter itditd. Dlatego łatwiej wszystko zapamiętać i imo się uczyć + dokształcasz się z angielskiego.
@kolea germańska grupa językowa, z tego samego powodu znając polski błyskawicznie wchodzą języki słowiańskie jak rosyjski, a jak się wgłębisz w języki romańskie to zauważysz, że włoski, hiszpański, czy francuski są tak naprawdę takie same tylko inne xD