Wpis z mikrobloga

@mroznykasztan: Niestety nie mam pojęcia. Akurat pamiętałem, że w Niemczech jeszcze niedawno był problem z kartami i sporo sklepów przyjmowało tylko ich EC Card. Teraz już podobno jest lepiej, ale nadal nie jakoś znakomicie. Niestety nie wiem jak jest we Francji Co do płatności zagranicą to warto mieć kartę wielowalutową (coraz więcej banków to oferuje) albo Revolut.
  • Odpowiedz
@Tr8025: stary u mnie w miesice 50tys nie mozna w zadnym kebsie zaplacic karta, a w miescie 10tys (20 km dalej wiocha totalna) jest kebsik który dziala z pysznepl i karta cycus glancus xd
  • Odpowiedz
@chigcht: tam kartą... teraz to bywa że telefonem wszędzie idzie zapłacić - tj. blikiem. A w ostateczności idziesz z telefonem do najbliższego bankomatu i wypłacasz.

Idziesz wtedy jak panisko do sklepiku, dajesz kasę...

  • Odpowiedz
@chigcht: rok temu byłem na jakimś zadupiu w lubelskim (miasto powiatowe na R ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i chce sobie kupić kolę

chcę zapłacić telefonem (nie słyszeli tu o takich cudach), pani odmawia, że nie można, mówię, że to tak jak kartą, pani da terminal - aaaaa... kartą to u nas nie można tylko gotówka, daje pani 100zł - nie ma wydać, nie ma drobniej

no i
  • Odpowiedz
Powiedziała, że już niedługo za fajeczki nie będzie można u nich płacić kartą xDDDD

@Chudzinx: W kioskach Inmedio było tak jak jeszcze pare lat temu. Musialem do szlugow brać zapałki bo za same szlugi nie mogłem zaplacic karta.


@mudzo: @Chudzinx: Nie ma co się dziwić. Ponoć fajki to praktycznie mało dochodowa sprawa nawet w przypadku dużych sieci handlowych - głównie dlatego że fajki mają odgórnie ustalaną cenę.
  • Odpowiedz
@chigcht: Jakiś czas temu wszedłem po sushi do takiego małego punktu handroll i po chwili wbiła dziewczyna z banknotem 100 zł w dłoni i pyta się czy można tu płacić gotówką bo zapomniała karty.
  • Odpowiedz