Wpis z mikrobloga

Szukam auta na codzień. Ma to być żwawa benzyna, roczniki ok. 2008-2010. Chcę na to przeznaczyć ok 30tys. Najlepiej auto z segmentu B lub C. Trochę ich przejrzałem i wstępnie wybrałem:
Renault Megane 3 2.0 tce 180km
Opel Astra 4 1.6 turbo 180km (tu koniecznie szukam sztuki z naprawioną skrzynią)
Alfą Romeo Giulietta 1.4 Tjet 120km

Pojawiają się na otomoto pojedyncze sztuki np fiesty ST ale większość jest powypadkowa więc sobie odpuściłem.
Macie jakieś doświadczenia za/przeciw konkretnemu modelowi? Ewentualnie coś innego w tej kategorii? Zależy mi na tym żeby auto było niezawodne, spalanie w tych silnikach mi nie przeszkadza.
#motoryzacja #samochody #opel #renault #alfaromeo
  • 15
@igorenek: nie wiem, ale bałem się tego wynalazku, tymczasem większość rzeczy zrobi się samemu, gaz da się wsadzić., wtrysk pośredni... Jedyna wada to regulowane ręcznie zawory, choć nie wiem jak z 2.0. BTW po takim nalocie dalej konsumpcja oleju w granicach książki, także jestem bardzo zadowolony. Ciekawe jak zniesie chipa
@igorenek: ja mam multiaira 1.4 135 KM - 65 tys km i nic. Jedyne co to trzeba olej z certyfikacją Fiata (i oczywiście odpowiedniej lepkości) kupować do tych silników i wymieniac co 8 tys km max i tyle. Teraz multiair już jest wszędzie od 0.9 TwinAir po Alfy Giulie 2.0