Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś chciałby przeczytać (i zostawić plusika!) moje zdanie o pierwszym tomie Malazańskiej Księgi Poległych i dać plusika na Lubimy czytać to serdecznie zapraszam. Czeka mnie jeszcze 9 tomów niesamowitych przygód, do których zachęcam każdego fana fantastyki. :) A może ktoś z Was czytał i chce się podzielić przemyśleniami? Może jakąś polską stroną dla fanów?
E/ Zdjecie z internetu dla pokazania co przede mną, ciężko dorwać cały cykl. Sam w antykwariacie kupiłem 2 tomy z 10, każdy 26zł. Na Allegro chodzą za ponad 100zł sztuka.
#czytajzwykopem #fantasy #ksiazki #malazan
PanPapryk - Jeśli ktoś chciałby przeczytać (i zostawić plusika!) moje zdanie o pierws...

źródło: comment_tfFm10AUEJq0R0QHeqPjZFH6DvKcnBba.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@PanPapryk: Ja przeczytalem pierwszy tom i mi sie podobal, ale niestety nie zachwycil na tyle, zeby od razu czytac dalsze powiesci. W sumie nie wiem dlaczego. Podobnie mialem po przeczytaniu innego szeroko polecanego cylku fantasy "Czarna Kompania".
  • Odpowiedz
@PanPapryk: ja skończyłem na 4 tomie, bo ceny 5 są zaporowe. Teraz około 200 złotych, było czasem nawet koło 300. Pierwsze dwa tomy kupiłem nowe po 30 kilka złotych.
@Klotzmann: Ja po pierwszym tomie się zastanawiałem, czy się w ogóle brać za drugi, ale okazało się, że seria się rozpędza i super się czytało 2,3 i 4.
  • Odpowiedz
Ja po pierwszym tomie się zastanawiałem, czy się w ogóle brać za drugi, ale okazało się, że seria się rozpędza i super się czytało 2,3 i 4.


@zielonymariuszek: Mysle, ze wroce kiedys do tego cyklu. Po prostu na razie mam inne plany czytelnicze.
  • Odpowiedz
@PanPapryk: Mi się od 3 zaczęło podobać, od Karsy w każdym razie. (to chyba 3)

Obecnie jestem już na 2 części ostatniego tomu, nie znużyło mnie jakoś specjalnie, ale też nie jest to dzieło wysokich lotów i ma momenty przez które trzeba szybko przebrnąć. Dość długo już czytam z jedną przerwą na inną książkę. Od długiego czasu żyje już w tym uniwersum. (może być około roku nawet). Co ciekawe, nie ma
  • Odpowiedz
@PanPapryk: 1 tom może nie tyle najsłabszy, co najciężej się go czyta. Jest b.wysoki próg wejścia - nie wiesz kompletnie nic o świecie, nie wiesz nic o rasach, o systemie magii i co gorsza - nie masz żadnych punktów odniesienia do innych książek żeby stwierdzić, że np. mam tu jakieś elfy, więc one są na pewno dobre, a gobliny są złe. W dodatku w książkach nie ma kompletnie narratora, który wyjaśniałby
  • Odpowiedz
@PanPapryk:
Też chciałem sobie taką kolekcję sprawić w tym roku, ale MAG daje ciała z wydawaniem Eriksona ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przeczytałem twoją opinię i bardzo spodobał mi się ten fragment xD

Po 200-300 stronach powoli zaczyna kształtować się ogólne pojęcie.


Osobiście ogólne pojęcie to miałem dopiero między 4. a 5. tomem xD Te pierwsze 200 stron zahaczało chociaż o bitwę pod Pale :D?

Pod tagiem #
  • Odpowiedz
Co do dostępności książek to wydawnictwo MAG właśnie negocjuje warunki reedycji Malazańskiej, jest szansa że dodruk pojawi się w księgarniach jeszcze w tym roku, w każdym razie takie były zapowiedzi wydawnictwa na 2019.


@howser: > Dodruku nie będzie. MAG potwierdził, że nie będą wydawać Malazańskiej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gavilar: Lecę jak dzik w krzaki, już powoli kończę 2 tom, od razu wypożyczyłem trzeci. Bez wikipedii ani rusz, stąd moje pytanie - masz jakąś stronę z Fan-art'ami i innymi obrazami ze świata Malazanu? Bardzo pomagają. :)
  • Odpowiedz