Wpis z mikrobloga

Hej mirko, przypadkiem kupiłam bilet na koleo na mojego chłopaka. Czy mogę przejechać na tym bilecie normalnie i pokazać legitymację ze swoim imieniem i nazwiskiem (oboje mamy tę samą ulgę), czy mogą mieć z tym problem? Próbowałam znaleźć info w regulaminie KD na ten temat, ale mam niewiele czasu już xD #kolejedolnoslaskie #kolej #kd #podroze
  • 7
@saintpablo: https://www.intercity.pl/pl/site/niezbednik-podroznego/gdzie-kupic-bilet/internet/najczesciej-zadawane-pytania.html

Co zrobić jeśli osoba, której imię i nazwisko zostało wpisane na bilecie rezygnuje z podróży lub trzeba zmienić dane Podróżnego?

Wskazane na bilecie imię i nazwisko Podróżnego można zmienić po zalogowaniu się do systemu. W zakładce 'Moje bilety'/'Opłacone' należy odszukać właściwy bilet i wybrać polecenie 'Zmień dane'. Po wypełnieniu odpowiedniego pola i zatwierdzeniu zmiany, bilet należy ponownie wydrukować lub (jeśli jest to bilet w komunikacji krajowej) zapisać na urządzeniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saintpablo:
Na mailu od KD powinnaś mieć link "zwrot biletu", można go zwrócić do 60 minut przed odjazdem pociągu.

Podróżny może rozwiązać umowę przewozu:
1) w przypadku biletów jednorazowych – najpóźniej o planowanej godzinie wyjazdu, wskazanej na bilecie,
2) w przypadku biletów wielokrotnych – zgodnie z pkt 1,
3) w przypadku biletów okresowych – najpóźniej 1 dzień przed pierwszym dniem ważności, wskazanym na bilecie.
2. Podróżny, który posiada konto w systemie