Wpis z mikrobloga

Mireczki i mirabelki, jutro jadę pierwszy raz sam na prace wakacyjną jako elektryk. Mama od tygodni gada żebym został w Polsce, lekkiego doła już przez to złapałem, ale mam auto, mam chęci i zdania nie zmienię. Mam nadzieję, że będzie jako tako i uda mi się zarobić trochę pieniędzy. Jadę w okolice Norymbergi, trzeba spróbować tego chleba. Jakieś protipy dla młodego mireczka bez doświadczenia w pracy za granicy?
#pracasezonowa #emigracja #pracazagranica #praca #niemcy
  • 20
@Sl_w_k_1: Pracujemy od poniedziałku do piątku, jak w piątek wieczorem pieniędzy nie będzie to w sobote pakuje manatki i spadam stamtąd. Liczę jednak, że będzie git, bo robotę załatwił mi kolega w agencji, w której on sam sobie załatwiał. Trzeba być dobrej myśli.
@Tytyka: Na pierwsze dni wez sobie troche jedzenia. W niemczech nie ma tak jak w Polsce malych sklepikow. Na wioskach tez duzo tego nie ma. Zanim obadasz okolice, to lepiej miec cos na poczatek. No i obadaj sobie plan b. Jak mieszkanie to jakas splesniala nora to jaki spiwor i w aucie spac lub jakis hotel czy pensjonat. I oczywiscie internet mobilny. Dobrze miec od pierwszego dnia.
@trollik: a kartę jakiego operatora polecasz wykupić dla internetu? Generalnie liczę, że tam gdzie jadę spać to wifi będzie. Jedzenia nakupiłem już na 1 tydzień u siebie w mieście. Myślę jeszcze nad śpiworem, ale pani z agencji mówiła, że z kołdrą i pościelą nie ma problemu na miejscu. Chyba ten śpiwór to nie jest głupi pomysł
@Tytyka: Najlepsza oferta z internetem na karte to aldi talk. Nie mam tego, ale wiele razy bylo tu polecane. Spiwor lepiej miec i jakas mala poduszke, bo nie wiadomo nigdy w jakim stanie bedzie to, co tam jest. I jeszcze lekarstwa. Jak masz normalna umowe to i ubezpieczenie, wiec w razie co to do lekarza pojdziesz. Ale jakies tabletki na bol glowy czy biegunke dobrze miec. Przed wyjazdem sprawdzic dokladnie czy
@trollik o tabletki dobra sprawa, muszę sobie kupić. Ubezpieczenie jest, auto sprawdzę jutro przed wyjazdem i w drogę. Zobaczę jak z tą kartą do telefonu na miejscu.

Dzieki za rady
@bartoof: Generalnie jest spoko, ciągnę kable, zakładam puszki itd. Budowa szpitala, ale dzisiaj dzwoniłem do swojej agencji i pani powiedziała, że ta firma Niemiecka jest mało zadowolona ze mnie. Ja generalnie w #!$%@? zdziwiony, bo przecież robię co mi każą i nie trzeba poprawiać, a tu taki strzał. Dzisiaj ma dzwonić jeszcze raz, zobaczymy co powie.
Agencja abacent.