Wpis z mikrobloga

Mireczki, takie pytanko. Jak zrobić samodzielnie mechanizm który wysuwałby taką chłodziarkę jak w linku?

-------> https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=1iyCGcZjtj0

Na całą resztę mam już pomysł jak to wykonać. Chodzi o umieszczenie tam silniczka lub silniczków na prąd z przekładnią lub bez. Myślałem też o zrobieniu tego na jakimś pasku, którego zwijanie przez silniczek na rolkę podnosiłoby całość. Ale niestety moja wiedza o takich mechanizmach jest znikoma, internet też za dużo nie podpowiada (albo nie umiem szukać).
Czy jest może jakieś lepsze rozwiązanie co dałoby fajny efekt bez ogromnych kosztów i które dałoby się wykonać w zwykłym warsztacie?

#mechanikaibudowamaszyn #majsterkowanie #diy #elektronika
  • 11
Myślałem o tym żeby do tego co ma być wynoszone przyspawać nakrętkę i żeby działało na obrotowej śrubie (pręcie gwintowanym) ale żeby miało to satysfakcjonującą prędkość śruba musiałaby mieć dużą prędkość
Prowadnice to też nie problem, co do śruby to udałoby się zrobić z jakąś mała przekładnią ślimakową. A teraz pytanko co do opuszczania - boje się że jak włączę wsteczny bieg na silniczku to nie będzie opuszczanie tylko uderzenie w ziemie O_O
@FurTemporis: znalazłem rozwiązanie. Najlepsza chyba będzie śruba trapezowa o długości 1,5m. Do tego silnik elektryczny który to udźwignie i prowadnice. Tak spojrzałem i można się zamknąć w 100zl, jeśli uda mi się ogarnąć jakiś silniczek z odzysku