Wpis z mikrobloga

Hej Miraski,
Potrzebuje rady, pomocy, nakierowania. Mam problem z samochodem i sprzęgłem/skrzynią. Poprzednim właścicielem była teściowa, która zarzynała biegi, a to za wysokie/za niskie.
W lutym wymieniałam sprzęgło (tarcze, docisk, łożysko oporowe) bo łożysko już było na wykończeniu, olej był wlany stary bo ponoć niedobrze jest jak się podmienia na nowy. W zeszłym tygodniu miałam korektę linki sprzęgła, bo był rozjazd na 3cm. Ale dalej mnie denerwuje w tym aucie, że podczas zmiany biegów czuć lekki opór, po podciągnięciu linki jest lepiej, ale nie do końca. Czasem coś zachrobocze. Wysprzęglik nie był wymieniany.
Przy zmianie biegu, dodaniu gazu, hamowaniu mi cały czas lata lewarek, trochę mnie to drażni. Poduszki silnika wymieniane były w zeszłym roku.
Wiecie gdzie można szukać dalszej przyczyny? Przeguby wewnętrzne, walnięta skrzynia? Czy już auto na złom? Polecacie ogarniętych speców?

#mechanikasamochodowa #mechanika #motoryzacja #renault #samochody #kiciochpyta #wroclaw
  • 22
  • Odpowiedz
Trzeba sprawdzić linki/wodziki od lewarka do skrzyni. Mechanizm zmiany biegów - to co pod lewarkiem, bo on nie powinien latać. Olej w skrzyni się wymienia. Jeśli zgrzyta przy zmianie biegów to mogą być tez synchronizatory biegów. One są w skrzyni i może się okazać, ze lepiej wymienić skrzynie niż ja remontować, ale oceny niech podejmie się ktoś kto może to robić ;)
  • Odpowiedz
@Szymon_SRT_WWA: jeżeli skrzynia po wymianie oleju pada to znak, że już wcześniej było z nią coś nie tak. Olej w skrzyni biegów się zmienia. Nie istnieje coś takiego jak olej "lifetime" każdy się zużywa. Ten we wspomaganiu (jeżeli występuje) także.

Tak naprawdę to słowo lifetime dotyczy czasu życia samochodu który jest liczony - no właśnie, tutaj pytanie do producentów. Ostatnio to jest chyba 250 tyś. km ale nie pamiętam ile
  • Odpowiedz
@Emulsja: kto Ci powiedział, że wlewa się stary olej do skrzyni? Totalna bzdura. Błędem jest wlaśnie to, że tego oleju się nie wymienia, trzeba to robić po to, aby zadbać o żywotność skrzyni. Każdy olej się zużywa, i traci swoje właściwości, każdy.
  • Odpowiedz
@ksiak: ja mówię o teorii i tym co wskazują dane techniczne aut, jeśli chodzi o praktykę to faktycznie lepiej zmieniać, ale też wg. mnie albo wcale albo regularnie w każdym aucie co 60kkm - zależy od użytkownika
  • Odpowiedz
ja mówię o teorii i tym co wskazują dane techniczne aut,


@Szymon_SRT_WWA: teoria jest taka, że olej się wymienia. To tylko producenci samochód nie zalecają wymiany. Co ciekawe, producenci skrzyni biegów już wymianę zalecają.
  • Odpowiedz
@Emulsja: auto tomkowicz brucknera tak na pierwszy strzał... jeszcze na krzykach był jakiś spec od renault.
tak na oko - poduszka skrzyni, faktycznie coś z działaniem sprzęgła niehalo
  • Odpowiedz
@Emulsja: Na skrzyżowaniu ul. Długosza i Boya-Żeleńskiego jest spoko warsztat ze skrzyniami biegów. Wjeżdża się z parkingu Lidla do nich. W google nazywa się "Czarny - Skrzynie Biegów Wrocław"
  • Odpowiedz