Wpis z mikrobloga

Reanimacja trwa już kilka miesięcy, nie podlewałam w nadziei, że odżyje, ale nie odżył. Potem eksperymentowałam z podlewaniem raz na tydzień, co dwa dni, codziennie - żadnych zmian. Więdnie w oczach. Podejrzewam, że korzenie mogą być podgniłe, może przesadzenie by pomogło, ale nie chcę się babrać ziemią w mojej klitce. Eutanazjować, czy może jakiś specjalista doradzi co i jak, ja się na roślinkach nie znam, dostałam do opieki, nie wiedziałam, że to taka odpowiedzialność i przywiązanie jak się samemu dba. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #rosliny #botanika #biologia #przyroda (przaaaszam za spam, ale sprawa gardłowa, mój zielony bombelek umiera)
M.....a - Reanimacja trwa już kilka miesięcy, nie podlewałam w nadziei, że odżyje, al...

źródło: comment_HHlOP10ku76W7pmXEPFZIvDBTsqgcCDH.jpg

Pobierz
  • 26
@MK-Ultra: ja to bym przesadził w większą donice, zasypal ziemią uniwersalna, podlal nie za mocno by nie gnila od srodka. Gdy bedzie juz sucho, jeden dzien nie podlewal i po tym dniu znowu lekko podlal.
@Pangia: A to wolę jednak sama zadbać niż dać somsiadowi, złodziejowi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba pokombinuje z nową sadzonką, ale poczekam jeszcze kilka tygodni, może stan Alferda się poprawi. Liczyłam na cenne rady. ¯\_(ツ)_/¯
@MK-Ultra: wygląda jak siedem nieszczęść :( pomacaj liście i jeżeli są bardzo miękkie, gumiaste to na pewno jest przelany i musisz jak najszybciej zmienić ziemię, oberwać zgniłe korzenie. Poszukaj dobrze przepuszczalnej ziemi do sukulentów albo wymieszaj zwykłą ziemię z piaskiem, kamieniami. Obowiązkowo na dnie doniczki drenaż.
Dużo słońca i serio oszczędne podlewanie.
@Mateusz: Robię tak, poprawiaj mnie, pisz, czy dobrze:

1)wywalam kwiotek z doniczki
2)pozbywam się zgniłych korzeni (ale czy te przesycone wodą, zwiędławe liście też powyrywać?)
3)denko doniczki posypuję piaskiem
4)resztę doniczki zapełniam ziemią (mogę taką z trawnika, czy muszę po sklepach chodzić?)
5)kwiotek trafia do doniczki z ziemią, odrobinę podlewam i stawiam na żar słoneczny
6)podlewam nie więcej niż raz na dwa tygodnie według zaleceń Mirków

pytanie bonusowe: jak z tego