Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W Adobe Premiere Pro CC bawię się od kilku dni. Postanowiłem pociąć logo w Photoshopie i zrobić animację. Wszystko ładnie pięknie prawie skończyłem ale podczas odtwarzania i po zrendetowaniu przez środek ekranu miga co chwilę zielony pasek którego nigdzie nie ma w ustawieniach animacji, efektach ani obrazie. Ktoś ma jakiś pomysł jak się mogę tego pozbyć?
#adobe #adobepremiere #montaz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kj5: @sm_m @twerithc usunąłem tło i problem zniknął, więc na pewno leży w nim. Jest to dziwne bo dodałem je pod spód i na dobrą sprawę jeszcze nie naniosłem żadnych efektów a te dopiero były w planie. Zaraz spróbuję je przywrócić i dodać efekty i zobaczę czy będzie to samo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ku2yn: @kj5 jednak problem dalej występuje, próbowałem i na GPU i na CPU i jest niestety obecny. @kj5 czy to aktualne że mogę Ci wysłać projekt do sprawdzenia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ku2yn: na jednej sekwencji problem był i w podglądzie i po renderowaniu a na drugiej tylko po renderowaniu. Niestety nie udało mi się dojść do tego czym był spowodowany ale po usunięciu kilku efektów i ponownym dodaniu i wyrenderowaniu paska już nie ma. Tyle dobrze że po problemie ale z drugiej strony rozczarowanie że nie wiem co sknociłem a byłaby to dobra lekcja.
  • Odpowiedz
A czy teraz problem się pojawia? Możliwe ze miałeś bardzo obciążony procesor i adobe nie radził sobie z renderem dlatego pojawily się paski. Poza tym jakie pliki masz na timeline (rozszerzenie) i jakie masz ustawienia sekwencji?
  • Odpowiedz
@ku2yn: Sekwencję mam w 1080p i 25 fps a jedyne pliki jakie dodawałem to pocięte fragmenty logo podzielone na warstwy w psd (ustawione na RGB) i dodane czarne tło (color matte). Na tło dodałem kilka efektów a reszta w samej animacji (na głównej sekwencji jest animacja jako nest i tło a wszystkie efekty są właśnie w tym neście animacji (podsekwencji) i wszystko tam dodawałem).

Nie wiem czy to wszystko jasno
  • Odpowiedz
@betaTrx: ogólnie to fajne, podoba mi się ten pomysł z wlatującymi literkami, nie przesadziłeś z efektami czy muzą ALE

skróć do 4s - imo miganie i znikanie jest nie potrzebne, chyba że w produkcji w tym momencie wchodzi już film (ale patrząc na ten film https://youtu.be/r3vswGeKgqg to nie wchodzi :P )
dodaj temporal/spatial interpolation do animacji ruchu żeby dać im trochę realizmu, fizyki
ja bym wywalił odbicie, rozprasza trochę

ogólnie
  • Odpowiedz
@kj5: dzięki, właśnie myślałem żeby wrzucić logo od razu na film ale odbicie to uniemożliwiało. Być może własnie pozbycie się go będzie dobrym rozwiązaniem. Te efekty też sprawdzę :)

E: a to miganie dodałem bo mi pasowało do efektów dzwiękowych :D
  • Odpowiedz
@betaTrx: W momencie mrugania dałby jakiś dźwięk glitcha i zwiększył jego częstotliwość, może nawet zrobił na zasadzie mruganie pauza mruganie. A te drugie uderzenie które aktualnie masz w tym momencie dałbym w reversie i w momencie kiedy logo z powrotem zanika. No i faktycznie ciutkę bym to przyspieszy tak jak mówi @kj5 zrob dwie wersje prędkości 125% obecnej prędkości i 150% zobaczymy która lepsza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kj5: @ku2yn: panowie na wstępie: jeśli za bardzo Wam zawracam głowę to po prostu napiszcie żeby Was już nie oznaczać albo po prostu olejcie pytanie a to i tak będzie wymowne :d

Zastanawia mnie jak przechowujecie takie rzeczy jak np animacja logo, intro, outro itp. Np. w jakim formacie, czy razem z plikami i grafikami w nim wykorzystanymi? Złapałem się na tym że mam projekt/sekwencje animacji ale przeniosłem
  • Odpowiedz