Wpis z mikrobloga

Hej,
Jestem w trakcie kupowania mieszkania. Jak oceniacie taki rozkład plus czy ma ktoś pomysł jak mądrze to rozplanować?
W salonie chciałbym głównie miejsce do pracy i do TV, pozostałe miejsce upchać jakieś regały czy szafy. W komentarzu wrzuce szybkie 3D które sobie zrobilem. Docelowo przestrzeń koło biurka chciałbym lepiej wykorzystać, jakby udało się wepchać dwa biurka to już w ogóle super.
Co do kuchni to zastanawiam się, czy nie wywalić tej ścianki działowej przy wejściu i dodać więcej szafek po lewej stronie (litera U; drzwi by wadziły)
#nieruchomosci #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #wnetrza
źródło: comment_36mAJItWkN9WJ76WO7ymo5NAN1TZstp1.jpg
  • 21
Myślałem też nad czymś jak to na dole; dwa biurka i między nimi strefa do jazdy fotelem. Generalnie moje hobby to modelarstwo + lego, dlatego fajnie by było mieć jeden wolny stół pod to. Obecnie mam jeden gigantyczny korpoblat 180x80, załadowany dwoma ekranami 27" i PCtem więc dużo nie da się na nim zrobić.
źródło: comment_g1fLCI6zZoSKHz9axhnCX2g88JqHsumi.jpg
@Poldek0000: Ja nawet nie widzę sensu w oglądaniu większości inwestycji, same takie rodzynki zostały, głupio się czuje że nie chodzę oglądać większej ilości tylko nie ma na co patrzeć.

Albo będę brał to albo nic. Zajebista lokalizacja, cena i inne rzeczy które chciałem w stylu loggia zamiast balkonu (czy tam zabudowany balkon). Muszę tylko zobaczyć czy da się dobrze rozplanować ten salon i kuchnię oraz czy da się zrobić sensowny duży
@NissanZ32 u mnie wyglądało tak:
1. Ustalilismy ILE KASY możemy wydać (rynek wtórny)
2. Wstępna lokalizcja
3. Codziennie dom.pl , homebroker.pl i jeszcze kilka innych (później napisałem skrypt do przeszukiwania)
4. Po ok 4 mc już mniej wiecej znałem oferty z okolicy, średnie stawki. W międzyczasie wizyty w mieszkaniach
5. Nagle JEST. Oferta spelnia 90% oczekiwań. Telefon do właściciela.
6. Od wystawienia oferty do pierwszej wizyty u notariusza minął równo tydzień. Szybka
@darck Ja szukałem przez rok czasu mieszkania na rynku wtórnym, które by spełniało moje oczekiwania co do wykończenia lub było opłacalne do remontu. Bez szans. W końcu się zdecydowałem na nowe.
@darck Całokształt. Przede wszystkim tematy trudne do ruszenia w gotowym mieszkaniu - łazienki, kuchnie. Układ ścian działowych. Elektryka, klimatyzacja. Nie wspominając już o tym, że kicz mieszkań wykończonych przez januszy architektury wypalał oczy (,)
@psylo: kicz, to zwykle da się pomalować. Łazienkę da się wyremontować, ale rzeczywiści to są koszty. Tak samo kuchnie często trzeba zmienić kupując używane mieszkanie, bo jest stara. Ale czy w nowym mieszkaniu nie trzeba również zapłacić dodatkowo za kuchnię, więc na to samo wychodzi? Klimatyzację też da się zainstalować zarówno w nowym jak i starym, więc nie rozumiem argumentu. Elektryka to rozkład gniazdek, czy to może być aż taki problem?
@darck Uwierz mi, koszt doprowadzenia starego mieszkania do stanu takiego jak nowe deweloperskie jest bardzo często totalnie nieopłacalny. Sporo potencjalnych mieszkań konsultowałem z ekipą wykończeniową. To ma sens wyłącznie, jeśli mieszkanie jest bardzo bliskie docelowych oczekiwań. Albo jeśli po prostu ktoś ma małe wymagania lub kupuje lokal pod wynajem.
@darck: Tu gdzie mieszkam (Wrocław) praktycznie nie ma rynku wtórnego bo każdy woli wynająć. To co się pojawia na sprzedaż to zwykle gówno, często kosztujące tyle co nowe mieszkanie.

Jak już się zadłużam na tyle lat to chcę mieć wszystko po swojemu. Dla mnie dodatkowy problem to wzrost 200 cm,, chcę wyższe blaty, prysznic, umywalkę etc.
@darck: minusy rynku wtórnego - > wyższe opłaty i podatki, wyższe koszty remontu jeżeli jest komuna -> fachowcy biorą stawki prawie europejskie... nie wszystko mozesz zmienic (sciany nosne) -> wysokie czynsze -> stare budownictwo, elektryka i hydraulika -> kosztowne naprawy, gorszej jakosci okna, drzwi czy scian.

Co do cen w duzych miastach wysokie, ciezko trafic cos fajnego dla siebie.
@NissanZ32: rozklad ok, lazienka powyzej 4m, więc znośnie prysznic się zmieści, ale jak jestes wysoki to minimum 80-90cm szerokosci, z ciekawosci jakie osiedle i ile za m ? kuchnia i salon nie za duze, ale bez dzieci to da radę
Czemu opłaty są wyższe? Fundusz remontowy tak, ale pozostałe opłaty zależą od metrażu.

Koszta remontu też raczej nie wyższe, tylko więcej ich potrzeba jeśli blok/kamienica nie była remontowana ostatnio.

Fachowcy na szczęście mają stawki tylko prawie południowoeuropejskie. W Monachium już kilka lat temu fachowiec wziął 800€ za 2 przyjazdy, 3h pracy w sumie za wymianę kranu która mu nieco nie wyszła bo musiał skuć płytki na około. Naprawa płytek nie była w