Wpis z mikrobloga

@Marek1991: Ślesz 3 stówy i wieczorem masz projekt na mejlu.
To nie jest jedna linijka i nie jest to łatwo wytłumaczyć. Do tego podejrzewam, że olałeś jakieś wykłady/szkolenie całkowicie i nawet nie wiesz do końca o co pytasz- mam rację?
Sory, możemy pomóc jak na czymś utkniesz ale widzę, że chcesz zwyczajnie gotowca.
baza powinna móc pomieścić tylko 0 takich rekordów.


@Marek1991: To literówka? Ogólnie nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem.
Co ma być wpisane w tego stringa?
Zrób tego DB z tabelą stringów oraz, niżej, zmienną Licznik typu int.
Dodaj funkcję (FC) w jezyku SCL.
W programie musisz wykrywać zbocze (np. opadające) na tym przycisku.
Potem robisz IF (wykryte_zbocze) i dodajesz wpis w tabeli w rekordzie "Licznik"
Zwiększasz licznik o jeden, sprawdzasz czy
@To_ja_moze_pozamiatam: Pierwsza sprawa jest taka, że cały program muszę napisać w LAD. W tym stringu ma być stopka czasowa wciśnięcia tego przycisku i tu pojawia się kolejny problem. Chciałem użyć RDLOCT który zwraca DTL. Czyli muszę samemu napisać FC który będzie konwertował DTL na string, bo nie ma gotowej funkcji? W dodatku musi być odpowiedni format tego wyjściowego string z datą typu 2019-07-02-9:23:58:325
Czyli muszę zrobić taką wielką sklejkę
@Marek1991: To zależy jaki masz sterownik ale generalnie powinna być funkcja do zwracania aktualnego czasu i daty. Z pamięci raczej nikt Ci nie powie jak jest z zamianą tego na stringa i która to jest dokładnie funkcja. Musisz przegrzebać albo forum albo posiedzieć w helpie. Możliwe, że będziesz musiał najpierw użyć funkcji która pobierze datę i godzinę, potem kolejną która wyłuska poszczególne wartosci (rok, dzień, godzina) i je zamienić na stringa.
. Możliwe, że będziesz musiał najpierw użyć funkcji która pobierze datę i godzinę, potem kolejną która wyłuska poszczególne wartosci (rok, dzień, godzina) i je zamienić na stringa.


@To_ja_moze_pozamiatam: Tak właśnie zamierzam zrobić. Głupio to będzie wyglądać, ale najważniejsze żeby działało. Piszę na s7 1211