Wpis z mikrobloga

Widzę że znawcy Wiedźmina, którzy swoją wiedza czerpią z gry już narzekają że nie ma dwóch mieczy. Otóż drodzy państwo Geralt nosił przy sobie jeden miecz, najczęściej zwykły, drugi tylko w sytuacjach tego wymagających. Normalnie drugi był przytroczony do siodła.

Bardzo mnie cieszy że serial jest wierny książce w tej kwestii.

#wiedzmin #netflix #seriale
L.....e - Widzę że znawcy Wiedźmina, którzy swoją wiedza czerpią z gry już narzekają ...

źródło: comment_WNVgsz8XGT9ekD7MZcTnjuxasVGrkFb3.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wcfilmowe: nie ma też brody. W książkach Geralt nienawidził zarostu.

@LibertyPrime: W3 dzieje się kilka lat po książkach, może przez ten czas po prostu dojrzał do noszenia brody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@LibertyPrime: niby w książce był opisany jako nie za przystojny ale i tak leciały na niego laski uważane za najlepszy towar w siedmiu królestwach. Ja tam czytając książki zawsze widziałem w oczach wyobraźni Geralta jako GigaChada.
  • Odpowiedz
@Voyager-1: to że jest książkowy nie znaczy, że jest zajebisty. Jestem fanem książek, ale uważam, że ten w grach był świetny, zapadający w pamięć i wyrazisty. Podobnie z resztą sobie go wyobrażałem czytając książki zanim jeszcze ktokolwiek marzył o grach. Nie dziwię się, że redzi oparli na jego wizerunku cały marketing pierwszej odsłony gry. Ten z netflixa wygląda trochę jak medalik z komunii, ale nie ma co narzekać. To dobry
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Jestem wykopowym znawcą, wróżę że serial słaby będzie bo robi się taki "głuchy telefon", traci się detale bo jak wiadomo:
cd projekt (gra) -> Sapkowski(książka) -> Netflix(serial)

I tu jak na dłoni widać że Sapkowski słabo grał w grę na podstawie której pisał książkę i zapomniał napisać o dwóch mieczach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: A medalion jest wiernie odwzorowany? Książki czytałem lata temu i nie wiem czy był opis medaliony, natomiast w porównaniu do Geralta z gry ten medalion wygląda biednie.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: a na tym zdjęcia jeszcze ten miecz jest dość wysoko, może jest jakiś specjalistyczny ruch wyciągania tak usytuowanego miecza :>
Ale szczerze pisząc, mnie ponad wszystko jak zawsze ciekawi muzyka, kto ją stworzy, czy udało się zmieścić w budżecie większą orkiestrę symfoniczną.. mam nadzieję że będzie czego posłuchać ^^
  • Odpowiedz
@resource_1337: a nie jest? Yennefer w ksiazce miala kruczoczarne wlosy, fiolkowe oczy, pachniala bzem i agrestem i miala twarz i cialo nastolatki, obycie doswiadczonej kobiety a maniery i wymagania kogos wysoko urodzonego. Co ci nie pasuje?
  • Odpowiedz