Wpis z mikrobloga

Dziś w cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" film który teoretycznie nie powinien tu trafić - ma sławnego reżysera i gwiazdorską obsadę - a mimo to jest obecnie niezbyt znany...
Cóż to za dzieło?

"Blue Velvet" Davida Lyncha z 1986 roku...

To film, który ze swoim małomiasteczkowym klimatem z ukrytymi pod pozorem sielskości mrocznymi, brudnymi tajemnicami przetarł drogę do powstania kultowego serialu "Twin Peaks"...
Należy go znać ;-)

Kulturalny i schludny uczeń Jeffrey Beaumont (Kyle MacLachlan) odkrywa, że jego rodzinne miasteczko Mayberry, nie jest tak normalne, jak mu się wcześniej zdawało, kiedy wracając do domu znajduje na ziemi ludzkie ucho.

Chcący rozwikłać zagadkę Jeffrey trafia na ślad tajemniczego morderstwa, w które zamieszana jest ponętna piosenkarka z nocnego klubu (Isabella Rossellini) i jej sadystyczny, uzależniony od narkotyków przyjaciel (Dennis Hopper).

Jeffrey zagłębia się w ich zdeprawowaną, perwersyjną seksualnie egzystencję dochodząc do punktu, z którego nie ma już powrotu.

Zwiastun.
Cały film on-line z lektorem...

Strona Filmweb.

Poprzednie i kolejne przypominane tytuły znajdziecie pod moim tagiem_ ⇨ #zlotaeravhs.

#filmnawieczor #kino #gruparatowaniapoziomu #nostalgia #gimbynieznajo

Montago - Dziś w cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" film któr...

źródło: comment_scMVwGfFn2ScLTNkezP6DQdZG8faPMKg.jpg

Pobierz
  • 9
@Jukebox:

Nie rozumiem - jakie milczenie owiec? Przecież Lynch tego nie reżyserował ¯_(ツ)


Pewnie grafik przygotowujący okładkę w 1992 roku nie wiedział kto reżyserował "Milczenie owiec", a że film był sławny, to dołożył tytuł na okładce :P
Tym bardziej że
"Milczenie owiec" wyszło na kasetach niedługo przed "Blue Velvet" , ale wydał to ITI, nie Best Film, więc projektanci okładki nie mogli u siebie zobaczyć
@Montago: właśnie tylko to piwo utknęło mi w pamięci (w negatywnym świetle), a oglądałem prawie wszystkie filmy Lyncha - począwszy od Eraserhead, ale tylko z bv nie mogę sobie nic kompletnie przypomnieć. Musiał być bardzo nijaki w moim odczuciu, chociaż często pojawia się jako jeden z bardziej znanych jego filmów.