Wpis z mikrobloga

Uznałem ostatnio że moje życie jest zbyt spokojne. Dlatego postanowiłem kupić jakiś relikt socjalizmu, doprowadzić go do fajnego stanu i pojechać w następnym Złombolu. A co! Raz się żyje! Problemem jest dla mnie jednak wybór wozu, mam kilku faworytów ale nie wiem którego wybrać(chcę wydać max 5k):
1.Łada 2107-dobra cena, silnik OHC, radziecki klimacik i wygląd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2.Polonez Caro-prosty niczym skład spirytusu, łatwa dostępność części i ludzi znających się na nim
3.Uaz 469-pojedzie po każdej drodze, w miarę dostępny, dużo pali
4.Żuk-właściwie jeżdżąca impreza, mechaniczny skansen, poza złombolem niezbyt wiele zastosowań
Który z tych wozów byłby dobry na pierwszego "klasyka" i na rajd?
Z czym jeszcze mógłbym się rozejrzeć?
#zlombol #motoryzacja #samochody #polonez #carboners #klasykimotoryzacji
  • 23
@CzarnyIwan: w końcu zacząłem remont w tamtym roku i ciągnie się. Koszta ciężko określić bo wszystko robimy sami, nie wiem czy zakup spawarki wliczać w koszt remontu :) Jak kupowaliśmy wyglądał przyzwoicie niestety okazało się że jest średnio. Z drugiej strony czego spodziewać się po samochodzie za 1500 zł.
@CzarnyIwan: myślę że spokojnie można kupić coś dobrego w tej cenie, najważniejsze żebyś patrzył na liczbę miejsc w dowodzie. Przy obecnych przepisach nie można dopisać większej ilości, swojego kupiłem głównie dla tego że był blisko, tani i ma 7 miejsc.
@CzarnyIwan: Jak sobie radzisz z mechaniką samochodową?

Opiszę ogólnie:
1. Łada 2107 - poza wołgą to taki "mercedes" wśród złombolowych pojazdów. Według mnie bardzo wygodna, dość wytrzymała konstrukcja i z moich obserwacji dość niezawodna. Sam się kiedyś zastanawiałem ale bardziej myślałem o 2103 - bardziej klasyczny wygląd.
2. Polonez - złombolowa klasyka - tutaj zależy co wybierzesz, bo jest przekrój od borewiczów na gaźniku z 4ką skrzynią, po caro plusy na