Wpis z mikrobloga

Uznałem ostatnio że moje życie jest zbyt spokojne. Dlatego postanowiłem kupić jakiś relikt socjalizmu, doprowadzić go do fajnego stanu i pojechać w następnym Złombolu. A co! Raz się żyje! Problemem jest dla mnie jednak wybór wozu, mam kilku faworytów ale nie wiem którego wybrać(chcę wydać max 5k):
1.Łada 2107-dobra cena, silnik OHC, radziecki klimacik i wygląd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2.Polonez Caro-prosty niczym skład spirytusu, łatwa dostępność części i ludzi znających się na nim
3.Uaz 469-pojedzie po każdej drodze, w miarę dostępny, dużo pali
4.Żuk-właściwie jeżdżąca impreza, mechaniczny skansen, poza złombolem niezbyt wiele zastosowań
Który z tych wozów byłby dobry na pierwszego "klasyka" i na rajd?
Z czym jeszcze mógłbym się rozejrzeć?
#zlombol #motoryzacja #samochody #polonez #carboners #klasykimotoryzacji
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CzarnyIwan: Najbardziej polecałbym z tego grona Ładę mimo, że stylistycznie mi się nie podoba. Dziadek miał kiedyś poprzedniczkę tj. 2106 i z tego co mówił to było jego pierwsze auto, którym nie bał się wsiąśc, pojechać 1000 km i wrócić , bo wiedział, ze nie spotka go awaria czego nie można było powiedzieć o polonezie, 125p. Dodatkowo nie będzie wstydem ją zagazować wszakże to żaden klasyk tylko jeszcze circa 10
  • Odpowiedz
@CzarnyIwan jechalismy raz polonezem truckiem a raz zukiem - polonezem w 4 osoby, zukiem w 6. Zuk nieporównywalnie większy komfort jazdy, jak na takie auto rzecz jasna :D
  • Odpowiedz