Wpis z mikrobloga

Przez 8 lat słyszałem jak to ta gra jest niedoceniona. No nie wiem, może jest niedoceniona bo gameplay jest nudny? Bo sterowanie trochę sztywne? Bo hakowanie jest ułomne i nieczytelne? Co z tego że fabuła trzyma jakiś tam poziom skoro cała reszta jest po prostu taka sobie? Mam nadzieję ją szybko skończyć.
#gry #pc #deusex #deusexhumanrevolution
ciemny_kolor - Przez 8 lat słyszałem jak to ta gra jest niedoceniona. No nie wiem, mo...

źródło: comment_KaG6XzuwhyG8i7YRSK73HOmnHJVNJQCE.jpg

Pobierz
  • 11
@ciemny_kolor: To zależy na ile jesteś fanem Deus Ex. Jestem z tą serią od pierwszej części. I zagrywałem się w Human Revolution do upadłego. Nadal czasem to robię, choć wiadomo, że za XYZ razem, już tak nie bawi. Wtedy - to był naprawdę mega godny sequel.

Ale z dzisiejszej perspektywy - ta gra ma już 8 lat. I nie wiem na ile strawna byłaby dla kogoś, kto zagrał w nią dopiero
@hekktik: oceniam Mankind Divided raczej dobrze. Ale zdecydowanie to nie było uderzenie, jakie odczułem przy Human Revolution. Grałem 2 razy i miałem bad ending za pierwszym razem. Nie wiedząc nawet dlaczego. Pomógł mi to rozwikłać internet. Generalnie bawiłem się przy MD fajnie, ale nie było pierdyknięcia. Nie zachwycił mnie. Raptem aż i tylko, w miarę poprawny sequel.

A przez DLC nie potrafiłem się przebić. Ten o więzieniu nieziemsko mnie irytował, a
@ciemny_kolor: Jedna z moich ulubionych gier poprzedniej generacji. Niezła fabuła, świetny ost i klimat wylewający się z ekranu (ten złoty filtr robi swoje). Gameplay nie jest nudny. Każde pomieszczenie można przejść na kilka sposobów. Jeżeli traktujesz tę grę jako strzelaninę, to nic dziwnego, że jesteś zawiedziony. Całość można przejść prawie bez oddania strzału (niestety, nawet w directors cut nie przemodelowali wszystkich bossów na całkowity stealth/hackowanie) i to kombinowanie sprawia frajdę.
@inzynier_robert: @Griffith: przechodzę to jak skradankę. Wiem że to nie jest rasowy shooter jak CoD i tego się nie spodziewałem. Dla mnie gra jest nudna, taki Blacklist czy Phantom Pain są o wiele lepiej skonstruowanymi skradankami gdzie przedzieranie się przez teren wroga faktycznie sprawia radość.
@ciemny_kolor: Nic dziwnego, że grając pod samo skradanie TPP i Blacklist ci się bardziej podobają, bo to rasowe skradanki (no TPP można porównać do Deusów, bo ma zbliżoną filozofię designu). Deus Ex jest hybrydą, czyli robi wszystko poprawnie, ale w niczym nie jest świetny. Lwia część zabawy w grach tego typu to eksperymentowanie z dostępnymi narzędziami, mechanikami, łączenie kilku stylów gry na różne sposoby, robienie i egzekwowanie śmiesznych/ciekawych planów (a jak