Wpis z mikrobloga

  • 1
@WuDwaKa: bombelki dostają co miesiąc od mnie w coraz to większych podatkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem w stanie nawet powiedzieć ze przez to dawanie na bombelki często budziło taka euforię ze sięgałem po fajki (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Palnior9: najwazniejsze zebys potem, jak juz przstaniesz palic NIGDY ZE SOBA NIE DYSKUTOWAL W GLOWIE. wszystkie monoglogi typu: a tylko jednego, a przeciez nie pale to do piwa zapale... UCINASZ bo taka dyskusje ze soba przegrasz.

Po prostu tego nie robisz
  • Odpowiedz
@Koliat: farmakologiczne, to one blokują receptor nikotynowy, czyli klinicznie hamują przyjemność z palenia. Nie słyszałem, żeby cytyzyna miała częściową aktywność agonistyczną (pubudzały receptor) o czym piszesz.
  • Odpowiedz
@KolskiRoman: Pewnie wiesz lepiej, ja tylko na danych z Wiki się opierałem, tak to z farmakologią tyle wspólnego ile użytkuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ze względu na podobieństwo sposobu działania do nikotyny stosuje się ją w niewielkich ilościach jako substytut nikotyny w łagodzeniu objawów głodu nikotynowego podczas leczenia nikotynizmu. W Polsce jest dostępna w tabletkach po 1,5 mg pod nazwą handlową Tabex[10] i Desmoxan[11]. Terapię rozpoczyna się
  • Odpowiedz
@Koliat: podobieństwo chemiczne, geometryczne, ale nie farmakologiczne z tego co nam profesorek mówił.
Tzn. że punkt uchwytu jest ten sam, ale działanie inne.
Wg. logiki podawania analogu, można by dawać i samą nikotynę, a nie cytyzynę.
  • Odpowiedz
@Palnior9: Nie palę od kilku lat po tym, zdecydowanie zadziałało na mnie. Po odstawieniu fajek na tym, czułem się jak bym nigdy nie palił, przestałem po prostu myśleć o nich. Sny też miałem pojechane po tym, dla samych snów chyba bym zaczął brać to jeszcze raz xD
@dafto: Kilka lat temu Desmoxan był z dwa razy tańszy od Tabexu, teraz chyba jest w miarę podobnie cenowo.
  • Odpowiedz
@Palnior9: Trzymaj się mirku, sam rzuciłem 2 miesiace temu po 6 latach palenia i polecam desmoxan, prawdopodnie po 2 tygodniach o nim zapomnisz i nie będziesz go już brał. No i najważniejsze to pozbyć się uzależnienia nie od nikotyny, ale od "rytuału" palenia :)
  • Odpowiedz
@Koliat: (to jest lekko #!$%@?, bo jak coś się wiąże mocno, a działa słabiej to blokuje dostęp mocniejszej substancji, więc jest jakby inhibitorem, ale jeśli nie ma mocniejszej substancji to jej nie blokuje, a samo działa pobudzająco bardziej niż w przypadku braku tej substancji - działa więc agonistycznie)
  • Odpowiedz
@kapuczina_corki_somsiada próbowałem rzucić kilkanaście razy i dupa. Na desmoxanie rzuciłem w 3 dni, a desmoxan odstawiłem tydzien później czyli w 1/4 kuracji. Od tamtej pory nie palę, wiec te leki sa przydatne i naprawdę pomocne, jeśli odstawi sie je wcześniej. Twierdzę wprost, ze za miekka ze mnie faja i bez tych tabletek nie rzuciłbym. (Paliłem 1.5-2 paczki dziennie)
  • Odpowiedz